YAZARLAR

Tüm Yazıları Barış ERDİNÇ

Gölecik Barajı

24.12.2017 20:51

Gölecik Barajı yıllar yılı ilçe halkımız arasında adeta şehir efsanesine dönüşmüş meseleydi.

Hayırlısı ile pazar günü temeli atıldı. Gölecik Barajı yıllar yılı ilçe halkımız arasında adeta şehir efsanesine dönüşmüş meseleydi. Neyseki mesele olmaktan çıkıp 100 metre koşusuna dönüştü. Yayında ve yapımda emeği olan ilçe yöneticilerine  haklarını teslim etmeyi , yeri geldikçe tebrik ve taktir etmeyi unutmayalım. Başlanıldı ya İnşallah tez zamanda tamamlanıp faaliyete geçecektir.
Gölecik Barajı  ilçemizde yaşayan her bireyi doğrudan ilgilendirdiği için Karacabey için öncelikli bir konuydu. Bu işe kalkışılması , başlangıcının yıllar sürsede sonunda  verilmesi  mutlu edici.
Yakında yerel gazetelerde baraj projesinin teknik kısımları , ne işe yarayacağı , nasıl çalışacağı v.b. gibi bilgiler   ilçe halkımıza aktarılacaktır.
 Ama konuyla ilgili bir husus çok üzücü. O da şudur : katılan  vatandaş sayısının az olması , böylesine bir işin toplumda az karşılık bulmasıdır. Hayret verici bir durumdur ki ; siyasi partiler , sivil toplum kuruluşları , kanarya sevenler dernekleri falan katılım göstermedi. Bu da toplumla ne kadar ilgilenildiği ve bu idarelerdeki yönetimlerin ne kadar kalitesiz olduğunu  gösterdi. Keşke daha coşkulu olsaydı.

Diğer Yazarlar

Burak Can ÇELİK

Afrin operasyonu...

Ahmet KUDU

Uzattı zeytin dalı

Said Nursi ER

Seçim Notları 2: Siyasal İletişimin Önemi

Enes ZİYA

Üzüntüden Kurtulma Yolları (2)

Serkan ÖKÇE

KELEBEK ETKİSİ...

Nureddin ÇINAR

Hedef ülke Türkiye

Yasin KESKİN

Nihayet MR cihazına kavuşuyoruz

Nuri DEMİR

Noel kutlamaları imanımızı alıp götürebilir

Barış ERDİNÇ

Gölecik Barajı