• Dolar 3.9328
    Euro 4.825
  • Gr Altın 165.86
    Bist 117.216
  • 10° İstanbul

Son Haberler

‘Az ye' demek kilo aldırıyor!

Başkan Aktaş, Fethiye´de - Video Haber

Bursa Ampute´ye tam destek

Cep Telefonu Kullanırken 12 Önemli Öneri

Uyku sorunlarının çözümü sağlıklı beslenmeden geçiyor

Amerika pazarında Türk balığına olan ilgi artıyor

Fenomen videoları televizyon programlarından fazla izleniyor 

Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren, Influencer marketing ve online video içerik alanında uzmanlaşan yeni medya firması CC Media, Webrazzi E-Ticaret 2018 konferansına katıldı.

Ümit Öncel’in moderatör olarak yer aldığı “E-Ticarette Influencer Etkisi” başlıklı oturuma CC Media Operasyon Direktörü Güven Çelikkaya ve YouTuber’lar İrem Çalhan ve Dora Özsoy katıldı. Güven Çelikkaya konuşmasında Influencer Marketing kavramının 2017 yılında Türkiye’de tanındığını, büyük markalar tarafından uygulanmaya başlanan ve kabul gören bir pazarlama uygulaması haline geldiği, önemli başarıların sağlandığı kampanyaları hayata geçirdiklerini aktardı.

 

Influencer Marketing kavramının geleneksel reklamcılıktan farklı olduğunu ve celebrity marketing kavramıyla çok fazla karıştığına dikkat çeken Çelikkaya, sosyal medya aracılığı ile takipçileri arasında önemli bir etkiye sahip kişilerin tavsiye ve deneyim paylaşımı olduğunu sözlerine ekledi.

YouTube’ta 250 bin, Instagram’da ise 100 bin takipçisi bulunan 17 yaşındaki YouTuber İrem Çalhan ve 23 yaşındaki dijital oyun YouTuber’ı Dora Özsoy ise oturumda, takipçi sayılarının zamanla arttığını, bu artışla birlikte kaliteli içerik üretmek için yoğun çaba harcadıklarını ve çok büyük beklentiler olmadan doğal kalarak videolar ürettiklerini aktardılar.

 

Influencer pazarlamanın e-ticarete katkısı

 

İnfluencerların e-ticaret pazarlamasına önemli bir katkısı olduğunu, araştırmalara göre satın alma davranışını etkileyen en önemli etkenin tanıdık tavsiyesi olduğunu belirten Güven Çelikkaya, “Influencerlar takipçilerinin satın alma kanaatini değiştirme gücüne sahip. Ayrıca deneyim paylaşımı ve bir tavsiye niteliğinde olduğu için reklam gibi olmuyor. Tüketicilerde artık büyük oranda reklam körlüğü var. Böyle olunca influencer paylaşımlarının e-ticarete katkısı normal pazarlama faaliyetlerinden 2-3 kat daha fazla olduğu kanıtlandı” dedi.

 

Televizyon programlarından daha fazla izleniyor

 

Influencer’ların sahip oldukları fazla takipçi sayısı sebebiyle birer medya kanalı haline geldiklerini, çektikleri videoların bir iki gün içinde milyonlarca insanın izlediğini söyleyerek şöyle devam etti: “Influencer’ların videoları geleneksel medyadaki programlardan daha fazla izleniyor, ayrıca takipçileri üzerlerinde etkileri çok yüksek. Bu kişiler artık tek başlarına birer medya haline geldiler.’’

Sağlık

Her kafa travması beyni etkiliyor!

Sağlık

BU 6 HATADAN GÖZÜNÜZÜ SAKININ!

Sağlık

MUTLULUK VE ENERJİ VEREN 5 BESİN

Sağlık

KRONİK HASTALIKLARLA BARIŞIK YAŞAMANIN 10 YOLU