• Dolar 4.8253
    Euro 5.6086
  • Gr Altın 188.81
    Bist 93002
  • 26° İstanbul

Turizmde yol haritası belirlendi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından turizm sektörünün uluslararası rekabet gücünün geliştirilmesi ve hizmet gelirlerinin artırılması amacıyla hayata geçirilen HİSER (Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması) Projesi'nin İhtiyaç Analizi Sonuç Toplantısı gerçekleştirildi.

Mağazacılık sektörüne kalifiye personel

Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞKUR ortaklığında perakende sektöründe mağaza yöneticisi yetiştirmek için kurs programı başlatılacak. İki ay sürecek kurslar ücretsiz olacak.

‘Poşet ücreti sektörü olumsuz etkiler'

Market poşetlerinin ücretlendirilmesi yasasıyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Plastik Poşet Komisyonu Toplantısı'nda konuşan BTSO Meclis Üyesi Kağan Yeşil, “Plastik poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla tüketiciye yüksek ücret karşılığı verilmesi hem tüketiciyi hem de sektörü olumsuz etkiler” dedi.

Aksa Doğalgaz, Türkiye'nin En Büyük Şirketleri Listesi'nde

Aksa Doğalgaz, Türkiye'nin en prestijli araştırmalarından biri olan Fortune 500 Türkiye'nin En Büyük Şirketleri Listesi'nde 76'ıncı sırada yer aldı

Özbekistan yatırımcıları bekliyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, ekonomide başlattığı dönüşüm hamlesi ve hızla büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Özbekistan'ın Nemengan eyaletinden gelen heyeti ağırladı.

Mobilyacıların gözü İngiltere'de

İnegöllü mobilyacılar, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO),  İnegöl Mobilya Fuarı (MODEF) ve İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) işbirliğiyle düzenlenen gezi kapsamında İngiltere'de 15-18 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Manchester Furniture Show 2018'e çıkarma yapacaklar.

"Yeni sistemle reformlar daha hızlı start alacak”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' ile her alanda daha hızlı karar alma mekanizmasına kavuşacağını belirterek, “Artık önümüzde ülkemiz ve milletimiz için belirsizliklerin ortadan kalktığı, istikrarlı ve parlak bir dönem var. Türkiye yeni sistemle yapısal reformlara daha hızlı start verecek.” dedi.

TÜMSİAD: MİLLİ KALKINMA İÇİ HEM EKONOMİK HEM KÜLTÜREL YATIRIM GEREKİR

Yeni bakanlar kurulunun açıklanmasıyla birlikte açıklamada bulunan TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği), bürokratik hantallıktan sıyrılmış, hedefleri olan ve sorumluluk sahibi bir yönetim ile Türkiye'nin ihtiyacı olan ivmeyi kazanacağına inandıklarını açıkladı