• Dolar 4.5789
    Euro 5.3904
  • Gr Altın 190.09
    Bist 102.257
  • 18° İstanbul

Son Haberler

İttifakların ve partilerin pusuladaki yerleri belli oldu

Türkiye'nin Makinecileri'nden Almanya ve Rusya'ya çıkartma

Sahte güneş gözlüğü gözde kalıcı hasar bırakabilir!

Türk halkı yeterince süt içmiyor

Ramazan'da dişlerinizi daha uzun süre fırçalayın

Bursaspor'un borcu 425 milyon TL

Yeni ihracat hamlesi Sırbistan’a

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bebe çocuk konfeksiyonu sektörüne yönelik yürütülen iki ayrı Uluslararası Rekabeti Geliştirme (Ur-Ge) projesi kapsamında 100’ü aşkın Bursalı firma temsilcisi Sırbistan’ta yeni işbirliklerinin yollarını aradı.

52 firmanın stant açtığı ve gün boyunca devam eden B2B etkinlikte Sırbistan’ın yanı sıra Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Kosova’dan gelen 500’ü aşkın iş insanı Bursalı firmaların ürünlerini yakından inceledi.

   Üyelerinin ihracatını ve rekabetçiliğini geliştirmeye yönelik birbirinden önemli çalışmalar gerçekleştiren BTSO, Balkan ülkelerinden alıcıları Bursalı firmalarla buluşturdu. Bebe çocuk konfeksiyonu sektörüne yönelik hayata geçirilen iki ayrı Ur-Ge projesi kapsamında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen B2B etkinliğine katılan 52 firma, yeni moda ürünlerini yabancı alıcıların beğenisine sundu. Gün boyunca devam eden etkinliğe katılan yabancı alıcılar, fiyat ve kalitelerinden memnun kaldıkları ürünleri yakından inceleyerek yeni iş bağlantıları gerçekleştirdi. BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı ve BTSO Meclis Üyesi Mustafa Gürses, İhracat Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Kılıçkaya ve Belgrad Ticaret Müşaviri Gülçinay Mumcu etkinlikte stant açan Bursalı firmaları ziyaret etti.
“FİRMALAR YÜZDE 100 MEMNUN”
   BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş gerçekleştirilen etkinlikte Sırbistan ve çevre ülkelerden 500’ü aşkın yabancı alıcıyı Ur-Ge firmaları ile buluşturduklarını söyledi. Düzenlenen ikili iş görüşmeleri organizasyonunun bugüne kadar gerçekleştirilmiş en başarılı çalışmalardan birisi olduğunun altını çizen İsmail Kuş, “İnşallah bu özel organizasyonun firmalarımıza, sektörümüze ve Bursa’mızın tanıtımına ciddi katkısı olacaktır” dedi.
   Ur-Ge projelerinin Ekonomi Bakanlığı’nın önemli destekleriyle yapıldığını hatırlatan İsmail Kuş, Bakanlığın İhracat Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Kılıçkaya ile birlikte Ur-Ge bünyesindeki firmaları tek tek ziyaret ettiklerini belirterek, “Bizim için firmalarımızın geri dönüşleri oldukça önemli. Firmalarımızın yüzde 100 memnuniyeti var. Vermiş olduğumuz emeğin karşılığını almak da bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Bu etkinliğimize katılan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sağlık

MİGREN AĞRILARININ ESİRİ OLMAYIN !

Sağlık

D Vitamini Eksikliği Baharda Daha da Yorgun Hissettiriyor

Sağlık

BADEMİN 9 ÖNEMLİ FAYDASI

Sağlık

HUZURSUZ BAĞIRSAK BAŞ AĞRITIR!