• Dolar 4.8253
    Euro 5.6086
  • Gr Altın 188.81
    Bist 93002
  • 26° İstanbul

Son Haberler

Orkestrada mezuniyet coşkusu

Felçli vatandaşa yardım eli - Video Haber

‘Yeşildere Barajı büyük fayda sağlayacak'

‘Coşku ve heyecan kalbimizi titretti'

Yollar Büyükşehir ile güzelleşiyor

ADD genel başkanından Karacabey'e ziyaret

Çavuşoğlu'nun Karacabey mesaisi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Karacabey Hamidiye Mahalesi'nde sağlık ocağı açılışına katıldı. CHP liderine yüklenen Çavuşoğlu, SSK'yı batıran adam, kalkmış bugün sağlık sistemiyle ilgili laf ediyor. Önce sen kapının önünü temizle bakalım." dedi.

Açılışta konuşan Çavuşoğlu, "Polemik yapmak istemiyorum ama bundan bir-iki hafta önce Mudanya'da Mudanyalıların yaptığı bir sahil bandı yaptık. Baya önemli bir yatırım yaptık. Bursalıların hafta sonu denizin ve suyun kokusunu içine çekmek, yürüyüş yapması için konforlu mekan yaptık. Bunun temelini attık, gerçekleştiriyoruz bakıyoruz başka partili olan belediye başkanı yanımızda yer alamıyor. Yazık değil mi. Türkiye, Mudanya hepimizin. İnsanlarımızın tercihlerine saygı duyacağız. Bizim hizmete bakış açımız, hiç kimseyi ayırmadan sadece hizmet yapmıştır. AK Parti'nin yola çıkışı, 'İnsani yaşat ki devlet yaşasın'dır. AK Parti'yi yaşat ki devlet yaşasın değil." ifadelerini kullandı.
   Akkuyu Nükleer Santrali'nin Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacağını belirten Çavuşoğlu, "Halbuki biz, enerji ihtiyacı ve tedariki bakımından kendi imkanlarımızla bunu karşılayamıyoruz. Yıllık 50-60 milyar dolar enerji ithalatı yapıyoruz. Keşke bunları çok çok öncelerden tasarlayıp yapabilseydik de ülke bugün daha farklı noktaya gelseydi. Şükürler olsun şimdi bunları gerçekleştirecek bir irade ve güç var. Bunları engellemeye çalışan kim olursa olsun onları bir tarafa koyarak, yapacakları hizmetin üzerine üzerine giden bir liderimiz, hükümetimiz var." dedi.
   "Sağlık yatırımları konusunda kimileri dilinin ucundan eleştiriyor olabilir" diyen Çavuşoğlu, "İnsanın olduğu yerlerde aksaklıklar da olabilir. İnsandır, hata da yapabilir. Bazı aksaklıkları dilinin ucuyla da olsa eleştirenler oluyor. Yapıcı eleştiriye sonuna kadar açığız. Ama yıkıcı sadece muhalefet yapmak için yapılan eleştiri farklı bir şeydir. Güzellikleri görmezden gelmektir. Bundan 15 yıl önce SSK Hastanesi'nde sıraya giren hastalarımızın 8-10 ay sonraya ameliyat tarihi aldığını unutmadık. Bizlere unutturmaya çalışanlar var. SSK'yı batıran adam kalkmış bugün sağlık sistemiyle ilgili laf ediyor. Önce sen kapının önünü temizle. Ama böyle bir şey yok" diye konuştu.
   Konuşmaların ardından, sağlık ocağının açılış kurdelesi kesildi.
   Sağlık ocağı açılışının ardından Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet, ilçedeki esnafları ziyaret ederek vatandaşın 'Miraç Kandili'ni kutladı. AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Çavuşoğlu, partililerle istişarelerde bulundu. Ardından Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ı ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
   Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Karacabeylilerin 50 yıllık bir hayali olan Gölecik Barajı'na giderek çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı.

Sağlık

Yaz hamilelerine 9 altın öneri!

Sağlık

Yaz Aylarında Besin Zehirlenmelerine Dikkat

Sağlık

MİGREN AĞRILARININ ESİRİ OLMAYIN !

Sağlık

D Vitamini Eksikliği Baharda Daha da Yorgun Hissettiriyor