• Dolar 4.8691
    Euro 5.6916
  • Gr Altın 194.95
    Bist 89571
  • 24° İstanbul

Son Haberler

​MÜZEYYEN SENAR'IN 100. YAŞI HARBİYE'DE KUTLANDI

Diş Boyu Kısalığının Çözümü Var!

Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin

‘Hayvanlara sevgimizi gösterelim'

Karacabey tek vücut oldu

Serinlemek için girdiği denizde kayboldu

Kuraklık çiftçiyi endişelendiriyor

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Kış mevsimi gelmiş olmasına rağmen yağışların Karacabey'de etkili olmadığını belirterek, çiftçinin yağmuru beklediğini söyledi.

Meydana gelen kuraklık nedeniyle birçok tarım ürününün zarar göreceğini belirten Erdem, toprağın yeteri kadar yağmur almaması durumunda hububat, sebze üretimi ve veriminde ciddi sorunların yaşanacağını söyledi.
   Yağış olmadığı için toprak altındaki tohumların çürüdüğünü belirten Erdem, "Allah'tan hayırlı yağışlar ve bol bereketli mahsuller diliyoruz."dedi.
   Erdem, "Ekimi yapılan ürünlerin bir kısmı yağışların olmamasından dolayı zarar gördü. Aralık ayında az da olsa yağışlar oldu. Bu dönemde çiftçiler, tarlalara ekim işlemlerine başladılar. Fakat bu dönemde etkili olan yağışlar, ekilen ürünlerin bir kısmının çimlenmesini geciktirdi. Geriye kalan tohumlar ise yeterli yağış alamadıkları için zarar gördü." ifadelerini kullandı.
    Buğday, yulaf, arpa, fii, soğan gibi ürünlerin şuanda tarlalarda ekilmiş durumda olduğunu söyleyen Erdem, aynı zamanda Nisan - Mayıs aylarında ekilecek olan ürünlerinde kuraklık nedeniyle etkileneceğinden endişe ettiklerini ekledi.
  Başkan Erdem, "Umuyoruz ki önümüzdeki gün ve aylarda yağışların çiftçiyi olumlu yönde etkilemesini umuyoruz." şeklinde konuştu.

Sağlık

Yaz hamilelerine 9 altın öneri!

Sağlık

Yaz Aylarında Besin Zehirlenmelerine Dikkat

Sağlık

MİGREN AĞRILARININ ESİRİ OLMAYIN !

Sağlık

D Vitamini Eksikliği Baharda Daha da Yorgun Hissettiriyor