• Dolar 4.0629
    Euro 4.9205
  • Gr Altın 172.11
    Bist 107.015
  • 15° İstanbul

Son Haberler

İnternetten gelen 8 hastalık

Ekşiden sonra bir bardak ılık su...

Bursa-Rusya işbirliği ziyareti - Video Haber

Öğrenciler Bursa'ya hayran oldu - Video Haber

Güreşçilerimiz Türkiye finallerinde

Metroda ikinci indirim müjdesi - Video Haber

Kuraklık çiftçiyi endişelendiriyor

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Kış mevsimi gelmiş olmasına rağmen yağışların Karacabey'de etkili olmadığını belirterek, çiftçinin yağmuru beklediğini söyledi.

Meydana gelen kuraklık nedeniyle birçok tarım ürününün zarar göreceğini belirten Erdem, toprağın yeteri kadar yağmur almaması durumunda hububat, sebze üretimi ve veriminde ciddi sorunların yaşanacağını söyledi.
   Yağış olmadığı için toprak altındaki tohumların çürüdüğünü belirten Erdem, "Allah'tan hayırlı yağışlar ve bol bereketli mahsuller diliyoruz."dedi.
   Erdem, "Ekimi yapılan ürünlerin bir kısmı yağışların olmamasından dolayı zarar gördü. Aralık ayında az da olsa yağışlar oldu. Bu dönemde çiftçiler, tarlalara ekim işlemlerine başladılar. Fakat bu dönemde etkili olan yağışlar, ekilen ürünlerin bir kısmının çimlenmesini geciktirdi. Geriye kalan tohumlar ise yeterli yağış alamadıkları için zarar gördü." ifadelerini kullandı.
    Buğday, yulaf, arpa, fii, soğan gibi ürünlerin şuanda tarlalarda ekilmiş durumda olduğunu söyleyen Erdem, aynı zamanda Nisan - Mayıs aylarında ekilecek olan ürünlerinde kuraklık nedeniyle etkileneceğinden endişe ettiklerini ekledi.
  Başkan Erdem, "Umuyoruz ki önümüzdeki gün ve aylarda yağışların çiftçiyi olumlu yönde etkilemesini umuyoruz." şeklinde konuştu.

Sağlık

D Vitamini Eksikliği Baharda Daha da Yorgun Hissettiriyor

Sağlık

BADEMİN 9 ÖNEMLİ FAYDASI

Sağlık

HUZURSUZ BAĞIRSAK BAŞ AĞRITIR!

Sağlık

METABOLİZMA HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR !