by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Karacabey RAM hizmete açıldı

Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçesindeki bin 500'ü aşkın öğrenciye hizmet verecek…

21 Ekim 2017 Cumartesi tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Karacabey RAM hizmete açıldı

Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçesindeki bin 500'ü aşkın öğrenciye hizmet verecek olan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Karacabey'de hizmete açıldı.

AYHAN FİDAN

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün eski Emniyet Müdürlüğü binasına taşınmasından sonra boş kalan binada faaliyete başlayacak olan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)'nin açılışına; Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdür Emin Dingin'in yanı sıra, eğitim camiası, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.


   Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Emin Dingin, "RAM bölgemiz için büyük bir ihtiyaçtı. Karacabey ve Mustafakemalpaşa'nın 20 yıllık bir sevdasıydı. Bu sevdaya bugün kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İki yıl önce bir proje başlattık ilçemizde. O projenin birinci ayağı Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) , ikincisi Engelli Yaşam Merkezi ve üçüncü ayağı ise, Özel Eğitim Okuluydu. RAM'ı bugün hayata geçirdik. Engelli yaşam merkezini Karacabey Belediyesi'nin desteğiyle Engelsiz Yaşam Merkezi olarak faaliyete geçirdik. Özel Eğitim Okulu projemizi be bakanımıza ilettik. Şuanda çalışmalarımız devam ediyor ve Karacabey'e bir özel eğitim okulu kazandırmamız gerekiyor diye düşünüyorum." dedi.

   Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdiresi Seda Güncü Üsküdar ise, "Kurumumuzda destek eğitimine ihtiyacı olan özel çocukların tanıları yapılacak. Özel çocuk derken; normalin altında veya normalin üzerinde olan çocuklara eğitim verilecek. Bakanlı tarafından verilen test eğitimleri var. O testler sonucunda çocuklara tanılamalar yapılıyor. Çocuklar normalin altında ise, devletimiz rehabilite merkezlerinde bu çocuklara destek eğitimi veriyor. Aynı zamanda okullarımızda kaynaştırma programı uygulanıyor. Aynı zamanda okullarımızda özel alt sınıfta devam eden çocuklarımızda bizim tarafımızdan yönlendiriliyor. Birde üstün yetenekli çocuklarımız var. Bu çocuklarda Bilim Sana Merkezleri'nde destek eğitim programına dahil oluyorlar. Onlarda buralarda devletin verdiği destek eğitim programlarından faydalanıyorlar. " ifadelerini kullandı.

   Konuşmaların ardından protokol tarafından Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) açılış kurdelası kesilerek hizmete açıldı. Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçesindeki bin 500'ü aşkın öğrenci için eğitsel değerlendirme, tanılama ve yönlendirme işlemleri artık Karacabey'de yapılacak.


834 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.
ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ