by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Hayatı paylaşmak için engel yok

Karacabey Belediyesi tarafından, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında gerçekleştirilen…

06 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Hayatı paylaşmak için engel yok

Karacabey Belediyesi tarafından, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında gerçekleştirilen “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” adlı program, önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

YASİN KESKİN

Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.


   Gecede konuşma yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, engellilerin sadece yılın bir günü anılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Herkesin birer engelli adayı olduğunun altını çizen Başkan Ali Özkan, konuşmasını geceye anlam katan ve Cengiz Numanoğlu'nun kaleme aldığı “İçime Sinmiyor Sana Engelli Demek” adlı şiirle noktaladı.  Şiir salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu. 

   Özel eğitimli öğrencilerin hazırlamış olduğu Semazen, Step, Hip-Hap Dans, Erik Dalı oyunu ve Vals gibi birçok gösteriye, salonu dolduran konuklar alkış ve ıslıklarla eşlik ederken, minik öğrencilerin de geceye engelli abilerine katkı sağlamak için meslek dallarını tanıtan gösterileriyle destek vermesi, takdirle karşılandı.

  Özel Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin hazırladığı engellilerin asker uğurlama töreni ise salondakileri gözyaşlarına boğdu. Salona asker kıyafetlerini giyerek davul, zurna eşliğinde giren engelli asker adaylarına, sahnede sembolik kına yakılarak, uğurlama töreni gerçekleştirildi. Başta engelli aileleri olmak üzere, salonu dolduran kalabalık gözyaşlarına hâkim olamadı. Daha sonrasında ise Başkan Özkan'ın da kendilerine eşlik etmesiyle, bu kez davul zurna eşliğinde, coşku dolu anlar yaşandı. 

   Gecenin sonunda ise Işın Karaca'nın seslendirdiği ''Yeni Türkiye'' adlı şarkı, tüm katılımcılar ve davetlilerce, tek bir ağızdan seslendirildi.


181 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.
ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ