by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Meslek Lisesi yeniden Avrupa yollarında

Avrupa Birliği ERASMUS+ programı kapsamında Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu…

07 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Meslek Lisesi yeniden Avrupa yollarında

Avrupa Birliği ERASMUS+ programı kapsamında Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı öğrencileri yeniden Avrupa’ya gidiyor. 

AYHAN FİDAN

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler; Bireylerin öğrenme hareketliliği kapsamındaki “Otomotiv sektöründe karbon ekonomisini anlamak” başlıklı proje için, sırasıyla Çekya – Romanya – Litvanya – Portekiz ‘den oluşan bir tura çıkıyor.

   Proje, 12 ay sürecek olup 03/12/2017 tarihinde başlayarak, 30/06/2018 tarihinde sona erecek. Her ülkeye bir öğretmen gözetiminde 6 öğrenci katılım sağlayacak. Proje kapsamına öğrencilerimiz 2 ülkede okulda eğitim alıp, 2 ülkede ise işletmelerde staj yapacaklar. 

   İlk olarak geçtiğimiz Pazar günü; Okul  Müdürü Hikmet Tetik , Müdür Yarımcıları Cengiz Puşulu ve Sait Eroğlu , ÖğretmenAli Rıza Borazan ile Motorlu Araçlar Teknolojisi alanından 6 öğrenci ile birlikte, Prag-ÇEKYA ‘da bulunan bir eğitim kurumunda, 15 günlük projenin ilk ayağı başladı. 

   Yapılan çalışmalar sonucunda öğrencilerimize, bundan sonraki hayatlarında kullanacakları sertifikaları gittikleri ülkelerdeki eğitim kurumları tarafından verilecek.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Proje kapsamında katkısı bulunan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.“ dedi.


581 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.
ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ