by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Müftülük’ten anlamlı etkinlikler

3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Karacabey İlçe Müftülüğü olarak…

07 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Müftülük’ten anlamlı etkinlikler

3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Karacabey İlçe Müftülüğü olarak bir dizi etkinlik yapıldı.

YASİN KESKİN

Karacabey İlçe Müftülüğü tarafından,  Engelliler Derneği ziyaret edilerek, Engelliler Günü kutlandı. Yeni göreve gelen Dernek Başkanı Kaan Erdem'e çiçek takdim edilerek, hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

   Engelliler Derneği'nin ardından ise, ilçede bulunan rehabilitasyon merkezleri ve Karacabey Devlet Hastanesinde çalışan engelli personeller de ziyaret edilerek, çalışmalarında başarılar dilendi.

   Gazi Camiinde, yakın zamanda vefat eden Karacabey Engelliler Dernek Başkanı Kadir Altıneler ve tüm engelli vatandaşların vefat eden yakınları için yatsı namazından önce Mevlid-i Şerif okunarak, hatim duası yapıldı. Etkinliğe Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi'de ilahi grubuyla katılım sağladı. İlçe Vaizi Fatih Göl tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı. Göl'ün ardından konuşan Karacabey İlçe Müftülüğü  Engelliler Birimi Koordinatörü Cavit İnan ise, programa katılanlara teşekkür etti. İnan, " Engeller yalnız değil, hep birlikte aşılır. Engellerin aşıldığı bir dünya olması dileği ile, engellilere hizmet etmek bir lütuf değil boynumuzun borcudur” dedi. Program sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

   Evlerde bulunan engelli vatandaşlar da etkinlikler kapsamında ziyaret edildi. Yapılan tüm ziyaretlerde Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kuran-ı kerim , islam ilmihali ve çeşitli kitaplar hediye edildi.


135 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.
ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ