by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Meclisin yeni üyeleri tanıştı

AK Partili Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mazbatasını aldıktan sonra…

04 Nisan 2014 Cuma tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Meclisin yeni üyeleri tanıştı

AK Partili Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mazbatasını aldıktan sonra görkemli bir törenle geçtiği Belediye Hizmet Binası’ndaki makam odasında meclis üyeleriyle ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi.

  Gün boyu tebrikleri kabul eden Özkan’ı Ak Parti yönetimi ve meclis üyeleri de yalnız bırakmadı. Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile partililerle birlikte gerçekleştirilen balkon konuşmasının ardından vatandaşların tebriklerini makamında kabul eden Özkan, son olarak başkanlık makamında yeni dönem belediye meclis üyeleriyle bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Yeni meclis üyeleri, Karacabey’e hizmet adına olumlu sinyaller verirken, Belediye Başkanı Ali Özkan, seçilen tüm meclis üyelerini tebrik ederek başarılar diledi.

  Yeni dönemin ilk meclis toplantısının pazartesi günü saat 09.00’da gerçekleştirileceği kaydedildi.

BELEDİYE MECLİSİ ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ

Toplantı Usul ve Esaslarına göre Meclisin ilk toplantısı hakkında şu kural var;

Madde 5 — Meclis, mahalli idareler seçim sonuçlarının ilânını takip eden beşinci gün belediye başkanının başkanlığında kendiliğinden toplanır. Başkan tarafından meclisin en genç iki üyesi geçici kâtip olarak davet olunur. Başkanlıkça yoklama yapılarak salt çoğunluğun mevcut olduğu tespit edildikten sonra meclis, birinci ve ikinci başkan vekillerini, en az iki kâtip üyeyi seçer. Kâtip üyeler seçildikten sonra en genç iki üye yerlerini seçilmiş kâtip üyelere bırakırlar.

  Ayrıca, bu toplantıda encümene üye seçimi, il ve ilçe belediyeleri ile nüfusu 10.000 in üzerindeki belediyelerde plân ve bütçe komisyonuna, imar ve bayındırlık komisyonuna ve diğer komisyonlara gerekirse üye seçimi yapılır.


Etiketler : meclis, belediye, karacabey
1493 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ