by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Kuzu'dan Çiftçi'ye sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili ve Anayasa…

09 Ağustos 2017 Çarşamba tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Kuzu'dan Çiftçi'ye sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi'yi ziyaret etmek için sürpriz bir şekilde Karacabey'e geldi.

AYHAN FİDAN

Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun Karacabey'de ilk durağı Tavacı Refik oldu. Sinan Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, yöneticiler Özer Kuzu, Fahrettin Dengiz ve Esat Çelik ile birlikte öğle yemeği yiyen Burhan Kuzu, Tavacı Refik Usta'yı tebrik etti ve hayatındaki en lezzetli eti yediğini söyledi.

   Öğle namazını Soğan Pazarı Camii'nde kılan Kuzu, Soğan Pazarı esnafının sorunlarını dinledikten sonra, Sinan Çiftçi'nin köyü olan Akhisar'a hareket etti.

   Akhisar Köyü Kahvesinde yoğun ilgili ile karşılanan Kuzu, çiftçilerin sorunlarını uzun uzun dinledi. İthalat, girdi maliyetleri, yetiştirilen ürünlerin zararına satılması, süt fiyatlarının düşüklüğü ve Büyükşehir Yasası'nın köylere verdiği zararı anlatan Akhisarlı çiftçiler, “Burhan hocam, çiftçiler olarak şuanda yoğun bakım ünitesine bağlıyız. Her an fişimiz çekilip ölebiliriz. Ne ekersek zarar ediyoruz. Girdi maliyetleri çok yüksek. AK Parti iktidarı hiçbir zaman çiftçinin yanında olmadı. Doktordan Tarım Bakanı olur mu? Sağolun buraya kadar geldiniz, bizi şereflendirdiniz. Siz, Binali Bey'e de Tayyip Bey'e de çok yakınsınız. Sorunlarımızı lütfen Başbakan'a ve Cumhurbaşkanı'na iletin. Borç ertelemek çözüm değil. Gırtlağa kadar borç içindeyiz. Biz para kazanıp borcumuzu ödemek istiyoruz. Buğday harmanı başladı, gümrük vergileri kaldırıldı, burada 90 kuruş olan buğday 70 kuruşa düştü. Mazotun yarısı devletten dediniz, umutlandık ama onu da hala yapmadınız. Çiftçiye tamamen düşman bir tarım politikası var. Burhan hocam seni çok seviyoruz, bizi ancak sen kurtarırsın.”

   Çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve not alan Kuzu, “ Bende Kayseri Develi'de çiftçilik yapan bir babanın evladıyım. Bende çok tarlada çalıştım. Sıkıntılarınızı anlıyorum. Kısa süre önce bu bölgede dolu afeti ile karşı karşıya kaldındı. Yüksek maliyetler nedeniyle herkes sigorta yaptıramıyor. Her tarlaya sigorta yaptırılması lazım, bunun için arkadaşlarımız çalışıyor. Çiftçinin zararını gidereceğiz. Söylediğiniz birçok konuda haklısınız. Tarımda hala bazı taşlar yerine oturmuş değil. Bunu başaramadık. Ama size söz veriyorum, bu sorunlarınızı bizzat Başbakan'a ve Cumhurbaşkanı'na anlatacağım. Bu köyde %87 HAYIR çıkmış,bakın ben sizin sorunlarınıza çözüm için çalışacağım ama sizde bir sonraki seçimde AK Parti oylarını yükseltin. Burhan hocanızın hatırı için. Allah'a emanet olun” diyerek kahvede ayrıldı.

   Daha sonra Sinan Çiftçi'nin domates, biber ve kavun tarlalarını gezen Kuzu, “Sinan'ın yetiştirdiği ürünleri gayet başarılı ve son derece kaliteli buldum. Biraz domates toplayacağım, İstanbul'a gittiğimde hanım salça yapacak” diyerek kendi elleri ile domates topladı.

   Sinan Çiftçi'nin köydeki evinde de yaklaşık 2 saat oturan ve ailesi ile sohbet edip çay içen Kuzu, İkindi Namazı'nı kıldıktan sonra Akhisar Köyü'nden ayrılarak İstanbul'a döndü.


708 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

Benzer haber bulunamadı.
ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ
˟

Bizi Facebook'tan da takip ediyor musunuz ?