by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Balık katliamı son bulmalı!

Karacabey'de bulunan doğaseverler Canbalı deresinde yaşanan balık katliamlarının bir an…

11 Ekim 2017 Çarşamba tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Balık katliamı son bulmalı!

Karacabey'de bulunan doğaseverler Canbalı deresinde yaşanan balık katliamlarının bir an önce sona ermesini istediklerini belirterek, siyasi partileri ziyaret ettiler.

YASİN KESKİN

Karacabeyli doğaseverlerden oluşan grup Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi'ni ziyaret ederek, balık katliamlarına son verilmesi için destek beklediklerini söylediler.

   Karacabey MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, parti olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. Erol, “Tabiat bizim. Bu kimyasal atıklar balığa yanı sıra tarım ve doğaya da zarar veriyor. Doğa bize emanet. Biz de bu emaneti çocuklarımıza güzel bir şekilde bırakmalıyız. Doğaya sahip çıkma adına yaptığınız bu davranıştan dolayı size ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

   Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, doğa katliamının ilçede yaşayan 80 bin kişinin yanı sıra herkese zarar verdiğini söyledi. Koçak, “Karacabey çiftçilik yapılan bir ilçe. Bu suyla tarlalarımız sulanıyor ve burada yetiştirilen ürünleri biz tüketiyoruz. Doğa katliamına bir an önce son verilmeli. Bir an önce çevremizde olan, toplumları etkileyen bu olaya, sonucu ne olursa olsun hukuki olarak adım atılmalı” dedi.

   Çevreye her zaman duyarlı bir parti olduklarına değinen CHP Karacabey İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi ise, balık ölümlerinin tek sorumlusunun iktidar partisi olduğunu savundu. Tanrıverdi, “ Balık ölümlerinin sorumlusu iktidar partisi olan Ak Parti'dir. Belediye Başkanımız CHP'yi karalama yerine kendi partisine baksın. Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün açıklamasını da yetersiz buluyorum. Madem bu balık ölümlerinin sorumlusunu biliyorum diyor, açıklasın o zaman herkes bilsin. Kimse töhmet altında kalmasın. Hem de gerekli işlemler yapılsın. Yaşanan bu balık ölümleri için bir an önce bütün bakanlıklar harekete geçmeli” şeklinde konuştu.

   Ziyaretlerde konuşan balıkçı Yusuf Kenar, balık ölümlerinin son bulması için elinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Kenar, “Bu katliam bir an önce son bulsun. Biz fabrikalar kapansın demiyoruz. Balıklarımız ölmesin, doğa katliamı yaşanmasın diye uğraşıyoruz. 1954 senesinden beri bu dereye zehir salınıyor. Yaklaşık 100 kilometrelik alanda balıklarımız öldü. Yalnız başıma balıklar için mücadeleye giriştim. Ama şuan da yüzbinlerce insana ulaştık. Biz yaşanabilir bir kent, yaşanabilir bir doğa için uğraşıyoruz. Karacabey'e hep birlikte sahip çıkalım. Sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.


160 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ
˟

Bizi Facebook'tan da takip ediyor musunuz ?