by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Matlı Fen Lisesi MEB’e devredildi

Karacabey’e Matlı ailesi tarafından 8 milyon liraya yaptırılan Ulviye Matlı…

30 Ağustos 2013 Cuma tarihinde eklendi.
Yazı Boyutu
A
Matlı Fen Lisesi MEB’e devredildi

Karacabey’e Matlı ailesi tarafından 8 milyon liraya yaptırılan Ulviye Matlı Fen Lisesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devri törenle gerçekleşti.

Heykel Valilik'teki törene: Vali Şahabettin Harput'un yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Matlı ailesinden AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ve Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtsever ve aile efradı katıldı.

BURSA'DA 7 BİN DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR

Vali Şahabettin Harput, törende yaptığı konuşmada Bursa'nın öncelikli konusunun eğitim olduğunu belirterek, "Daha önce 30 olarak belirlen sınıf öğrenci mevcudu 24'e indirildi. Dolayısı ile halen 7 Bin civarında derslik ihtiyacımız devam ediyor." dedi.

Bu ihtiyacın karşılanmasında devlet imkanları yanında hayırsever vatandaşların da desteğinin çok önemli olduğunu anlatan Vali Harput, "Benim görev yaptığım dönem içinde 5 yılda eğitime vatandaşlarımızın desteği 240 milyon TL'dir. Bu çok ciddi bir rakam. Ben Bursalı hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu günde Matlı ailesinden toplam 8 milyar liraya mal olan önemli bir desteği görüyoruz." şeklinde konuştu.

Milletvekili Önder Matlı ise Türkiye'nin 2023 hedeflerini yakalaması için öncelikle insan kalitesini artırması gerektiğini ifade ederek, "Bunun için en önemli problem eğitim meselesi. Bu gün Türkiye'de öğretim süresi ortalama 6,5 yıl olarak görülüyor. Bu manada aşağı yukarı Türkiye'nin eğitim seviyesi ortaokul terk durumda. Ama bu gün getirilen 4+4+4 sistemi ile bu yapının karşılanması için 40 katrilyon liralık yatırım yapılması gerekiyor. Bu çok büyük bir yatırım, bunun da sadece devletten beklenesi doğru değil."

BURSA'YA BİR FAKÜLTE BİNASI SÖZÜ

Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da, Bursa'ya bir fakülte sözü vererek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Anne ve babamızın iş hayatındaki öğrettiği tecrübeyi iş hayatına taşıyarak Bursa firması olarak ulusal bir firma olduk. Bu çatıyı iş hayatında yükseltmeye başladığınız zaman sosyal hayatınızdaki çıtanın da yükselmesi lazım. Rahmetli babam adına bir ilkokul ile başladık, annem adına fen lisesi ile devam ediyoruz. Bundan sonra ben çıtayı daha yüksek tutarak inşallah fakülteye gidecek bir iş hayatımızdaki başarılar gerçekleşir ve Bursa'ya bir de fakülte armağan edecek konuma geliriz."

Ardından Önder ve Özer Matlı Vali Harput'a okulun fotoğrafını armağan etti. Vali Şahabettin Harput ise Matlı kardeşlere takdirname verdi.

Karacabey'de Matlı ailesi tarafından 5 bin 140 metrekare alan üzerine 8 milyon liraya inşa edilen 3 katlı Ulviye Matlı Fen Lisesi, toplam 24 derslikte 500 öğrenciye hizmet verecek. 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda hizmete girecek olan lisede, bir adet fen laboratuarı, bir adet bilgisayar laboratuarı, kütüphane ve özürlü tuvaleti yer alıyor.

2238 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

BENZER HABERLER

ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ