• Dolar 4.8253
    Euro 5.6086
  • Gr Altın 188.81
    Bist 93002
  • 26° İstanbul

Son Haberler

Orkestrada mezuniyet coşkusu

Felçli vatandaşa yardım eli - Video Haber

‘Yeşildere Barajı büyük fayda sağlayacak'

‘Coşku ve heyecan kalbimizi titretti'

Yollar Büyükşehir ile güzelleşiyor

ADD genel başkanından Karacabey'e ziyaret

Müslümanlık şuuru...

İnsan, kendi haline bırakılamayacak kadar kıymetli bir varlıktır. Kendi haline bırakılamaması; hayatının başlangıcı, devamı ve sonunu içeren her aşamada insanüstü bir aklın, insan hayatına hâkim olmasını gerektirmektedir.

İnsan, kendi haline bırakılamayacak kadar kıymetli bir varlıktır. Kendi haline bırakılamaması; hayatının başlangıcı, devamı ve sonunu içeren her aşamada insanüstü bir aklın, insan hayatına hâkim olmasını gerektirmektedir. Çünkü kıymetli bir mücevher, hak ettiği değere ancak bir kuyumcunun elindeyken kavuşabilir. Yoksa ona sıradan bir madenin değerini biçecek bir eskicinin eline düştüğünde harâp olmaz mı?

Rasûlullah Efendimiz, Allah’tan kendisine vahyedilen ne varsa bize aktarmış ve sünneti ile onları pratiğe dökmüştür. Kendisinden sonra, müminlerin Kur’ân-ı Kerim ve Sünnet-i Nebevî ile olan bağlarının kopmaması için, insanlığın en mübarek neslini yetiştirmiştir. Bu haliyle, Allah’tan Rasûlullah Efendimize vahyedilen ve pratiğe dökülen İslâm anlayışımız, Ashâb-ı Kirâm’ın öncülüğünde muhafaza edilmiş, sonraki nesillere aktarılmıştır. Sahih bir din anlayışı da işte burada kendisini göstermektedir. Ashâb-ı Kirâm’a, dolayısıyla Rasûlullah’a ve nihayet Allah’a dayanmayan bir anlayış benimsenemez. Ümmet olarak, bu mukaddes silsileyle irtibatı bulunmayan hiçbir fikrin, ideolojinin, yasanın, hukuk sisteminin vs. -velev ki yeryüzünün tamamına egemen olsun- izinden gitmeyiz, onları benimsemeyiz.

Batı’nın harmanlayıp sunduğu birtakım dayatmalar önümüzde dağ gibi durmakta, zihnimizle âdeta alay etmektedir. Yüzlerce yıllık siyâsal ve ekonomik çekişmeler, ideolojik buhranlar, insanı kendi yaratıcısına karşı dahi önceleme arzusu neticesinde gelişen zihniyet, Batı’yı bugün içinde bulunduğu duruma sevk etmiştir. Hâl-i hazırda, yine aynı toplumun kâinatın merkezine insanı koyup, onun arzu ve çekincelerine göre bir dünya dizayn etme çabası herkesin mâlumu. Bu çaba sadece burayla sınırlı kalsa, bir nebze tolere edilebilir. Fakat yerel ile küresel arasındaki etkileşimin çok çabuk ve etkili bir şekilde gerçekleştiği şu zamanda, Batı’nın -ümmet olarak bizce- zehirli denilebilecek zihin yapısı bize de dayatılmak istenmektedir ve ümmet olarak kodlarımızla oynamasının önüne geçmek zorundayız.

Sağlık

Yaz hamilelerine 9 altın öneri!

Sağlık

Yaz Aylarında Besin Zehirlenmelerine Dikkat

Sağlık

MİGREN AĞRILARININ ESİRİ OLMAYIN !

Sağlık

D Vitamini Eksikliği Baharda Daha da Yorgun Hissettiriyor