Son Haberler

Üzüntüyü yenmenin başlıca yolları

KÜRESEL ISINMA ALARM VERİYOR

ESET, yılın en kötü şifrelerine dikkat çekiyor

Hepsiburada’nın başarı hikayesi Davos’ta konuşulacak

Dünya’nın İlk Instagram Korku Dizisi İçin Geri Sayım Başladı

UYKUSUZLUK GÖZ KAPAĞI SARKMASINA SEBEP OLUYOR

Müslümanlık şuuru...

İnsan, kendi haline bırakılamayacak kadar kıymetli bir varlıktır. Kendi haline bırakılamaması; hayatının başlangıcı, devamı ve sonunu içeren her aşamada insanüstü bir aklın, insan hayatına hâkim olmasını gerektirmektedir.

İnsan, kendi haline bırakılamayacak kadar kıymetli bir varlıktır. Kendi haline bırakılamaması; hayatının başlangıcı, devamı ve sonunu içeren her aşamada insanüstü bir aklın, insan hayatına hâkim olmasını gerektirmektedir. Çünkü kıymetli bir mücevher, hak ettiği değere ancak bir kuyumcunun elindeyken kavuşabilir. Yoksa ona sıradan bir madenin değerini biçecek bir eskicinin eline düştüğünde harâp olmaz mı?

Rasûlullah Efendimiz, Allah’tan kendisine vahyedilen ne varsa bize aktarmış ve sünneti ile onları pratiğe dökmüştür. Kendisinden sonra, müminlerin Kur’ân-ı Kerim ve Sünnet-i Nebevî ile olan bağlarının kopmaması için, insanlığın en mübarek neslini yetiştirmiştir. Bu haliyle, Allah’tan Rasûlullah Efendimize vahyedilen ve pratiğe dökülen İslâm anlayışımız, Ashâb-ı Kirâm’ın öncülüğünde muhafaza edilmiş, sonraki nesillere aktarılmıştır. Sahih bir din anlayışı da işte burada kendisini göstermektedir. Ashâb-ı Kirâm’a, dolayısıyla Rasûlullah’a ve nihayet Allah’a dayanmayan bir anlayış benimsenemez. Ümmet olarak, bu mukaddes silsileyle irtibatı bulunmayan hiçbir fikrin, ideolojinin, yasanın, hukuk sisteminin vs. -velev ki yeryüzünün tamamına egemen olsun- izinden gitmeyiz, onları benimsemeyiz.

Batı’nın harmanlayıp sunduğu birtakım dayatmalar önümüzde dağ gibi durmakta, zihnimizle âdeta alay etmektedir. Yüzlerce yıllık siyâsal ve ekonomik çekişmeler, ideolojik buhranlar, insanı kendi yaratıcısına karşı dahi önceleme arzusu neticesinde gelişen zihniyet, Batı’yı bugün içinde bulunduğu duruma sevk etmiştir. Hâl-i hazırda, yine aynı toplumun kâinatın merkezine insanı koyup, onun arzu ve çekincelerine göre bir dünya dizayn etme çabası herkesin mâlumu. Bu çaba sadece burayla sınırlı kalsa, bir nebze tolere edilebilir. Fakat yerel ile küresel arasındaki etkileşimin çok çabuk ve etkili bir şekilde gerçekleştiği şu zamanda, Batı’nın -ümmet olarak bizce- zehirli denilebilecek zihin yapısı bize de dayatılmak istenmektedir ve ümmet olarak kodlarımızla oynamasının önüne geçmek zorundayız.

Gündem

Özkan’a Çeşnigir’de yoğun ilgi

Gündem

Yozgat Görevinden istifa etti

Gündem

‘Halil İbrahim Sofrası’ buluşmaları devam ediyor

Gündem

Kimseyle beraber değiliz

Özkan’a Çeşnigir’de yoğun ilgi
Yozgat Görevinden istifa etti
‘Halil İbrahim Sofrası’ buluşmaları devam ediyor
Kimseyle beraber değiliz
Saadet belediyenin 3 yılını değerlendirdi
KİHMED STK'ları buluşturdu
Otoyol Karacabey’e güç katacak
Yoldan çıkan araç tarlaya uçtu
Sütaş’a anlamlı ödül
Zincirleme kaza 2 ölü 8 yaralı VİDEO HABER
BUSKİ’DEN SAYAÇLARA İZOLASYON UYARISI
Başhekim Balcı personelle tanıştı