• Dolar 4.8253
    Euro 5.6086
  • Gr Altın 188.81
    Bist 93002
  • 26° İstanbul

GLOBAL İNOVASYONDA 50'NCİ SIRADAYIZ

Türkiye Global İnovasyon Endeksi'nde, geçen yıla oranla 7 basamak gerileyerek 126 ülke içerisinden 50'nci sıraya yerleştiği görüldü.

n11.com'dan Bursalı iş ortaklarına eğitim

E-ticaret platformu n11.com, KOBİ'lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını anlatarak yerel markaları büyütecek e-ticaret eğitimleri dizisine 2018 yılında da devam ediyor. n11.com, Türkiye çapında düzenlediği iş ortaklıkları eğitiminin bu yılki ayağının bir yenisini Bursa'da 110 iş ortağının katılımıyla gerçekleştirdi.

Bilimle iç içe yaz tatili

Büyükşehir Belediyesi tarafından bilimi gelecek nesillere sevdirmek ve topluma yaymak hedefiyle projelendirilen Bursa Bilim Teknoloji Merkezi'nin (Bursa BTM) yaz kampları yoğun ilgi görüyor.

TÜRKİYE İNTERNET HIZINDA 91'İNCİ SIRADA

200 ülkede 160 milyondan fazla bağlantı test edilerek hazırlanan rapora göre, dünyanın en hızlı interneti 60,39 Mbit/sn ile Singapur'da görülürken, Türkiye'nin bu listeye 4,90 Mbit/sn hız ile 91'inci sıradan girdiği tespit edildi.

Maker Çocuk Yaz Programı başladı

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (ULUTEK) tarafından her yıl düzenlenen Maker Çocuk Yaz Kampı başladı. Dönemler halinde yaz boyunca devam edecek olan kampa katılan çocuklar yazılım ve kodlama eğitimleri alacak.

Türk Telekom, Bilişim 500'de yine zirvede

Türk Telekom, Türkiye'nin önde gelen sektör araştırması Bilişim 500'ün 19. yılında da liderlik koltuğunu bırakmayıp satış gelirlerine göre “2017 Yılı İlk 500 bilişim Şirketi” sıralamasında ilk sırada yer aldı. Türk Telekom öte yandan “Telekom Şirketi Kategori Birincisi”, “İnternet Hizmeti Kategori Birincisi” ve “Ankara Şirketleri Kategori Birincisi”, “İletişim Şirketleri Kategori Birincisi” oldu.

UMAKİT mühendisleri Avrupa Şampiyonu

Uludağ Üniversitesi Makine Topluluğu (UMAKİT) öğrencileri, Londra'da düzenlenen Shell Eco Marathon Avrupa 2018 yarışmasında birincilik elde etti. UMAKİT, bu alanda birincilik kazanan ilk Türk takımı oldu.

Ses, bilgisayara zarar verir mi?

Amerikalı ve Çinli güvenlik araştırmacıları, siber saldırganların bilgisayarların hoparlörlerinden ses çıkartarak, sabit disklere fiziksel zarar verebileceğini ve bilgisayarların çökmesine neden olabileceğini ortaya çıkardı. Global bilgi güvenliği kuruluşu ESET, ses dalgalarıyla gerçekleşen bu sıradışı saldırı deneyini mercek altına aldı.