• Dolar 4.0629
    Euro 4.9205
  • Gr Altın 172.11
    Bist 107.015
  • 15° İstanbul

Öğrenciler Bursa'ya hayran oldu - Video Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret eden Polonya, Romanya ve Bosna Hersek Zavidovici'den gelen öğrenciler, Bursa'yı çok beğendiklerini ve gördükleri misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Öğrencilerin karne hediyesi ipek böceğinden

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Bursa'nın değerlerinin bilinmesi ve geliştirilmesi adına' Mümin Gençoğlu İlköğretim Okulu'ndan 150 öğrenciye ipek böceği besleme seti dağıtıldı. Setler içerisinde yer alan yumurtalardan çıkacak ipek böceklerini 40 gün boyunca dut yaprağıyla besleyen çocuklar, elde ettikleri kozayı Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ederek karne hediyesi kazanmış olacak.

Nilüfer Belediyesi'ne iki ödül birden

II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması'nda, Nilüfer Belediyesi'nin Nilüfer Ölçüyor Projesi birinci olurken, Oyun Engel Tanımaz Parkı da Kongre Özel Ödülü'ne değer görüldü.

Tiyatroda kahkaha tufanı

Kapaklıkaya'ya yoğun ilgi

Hayvanat Bahçesi'nde 23 Nisan coşkusu

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutlaması, eğlenceli ve coşkulu anlara sahne oldu. Rahmiye Malcıoğlu İlkokulu'nda okuyan öğrencilerin oluşturduğu 50 kişilik dans grubu, sergilediği hareketlerle büyük beğeni topladı.

Minikler 23 Nisan için yarıştı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle organize edilen yüzme şenliklerinde, 11 kulüpten 338 sporcu madalya için kıyasıya mücadele etti.

Göç müzesinde ülke fotoğrafları

Bursa Göç Tarihi Müzesi'nde Fotoğraf Sanatçısı Sanatçı Necla Orhan'ın objektifinden karelere yansıyan ve birçok ülkeyi kapsayan görseller, ‘Uzak Yakınlaşmalar' adlı sergiyle izlenime sunuldu.