by cotton giyim mağazaları, karacabey kadın giyim, karacabey erkek giyim

Yanlışa yanlış doğruya doğru

07 Aralık 2017 Perşembe 08:27 tarihinde Ahmet Kudu tarafından eklendi.
Yazı Boyutu
A
Ahmet Kudu
ahmetkudu@gmail.com

Türkiye de siyaset batılı devletlerdeki gibi yürümüyor, siyaha beyaz, beyaza siyah deme alışkanlığı, iktidar, muhalefet arasında karşılıklı suçlama yapılarak yürütülüyor. Bu tarz siyaset anlayışını Devlet Bey değiştirmeye çalıştığı için bazı kesimler tarafından hedef tahtası haline getirilmiştir. Halkın gözünde alışılmamış bir anlayışı hakim kılmaya çalışıyor, yanlışa yanlış, doğruya doğru,  ve de yapılması gerekenleri anlatarak yol ve yöntem konusunda mevcut iktidara yol gösteriyor. Bu tip anlayışlara kapıları kapalı olanları tabi ki rahatsız ediyor.

    Devlet BAHÇELİ,  Türkiye Cumhuriyetinin menfaatlerini ön planda tutan 21. Yüz yıla damgasını vuran, kurulan tuzakları boşa çıkaran, Türk milliyetçiliği fikir hareketinin onurlu, şahsiyetli dik duruşu ile tüm dünyaya da örnek teşkil edecek bir davranış sergiliyor. Tabi ki böyle bir siyaseti ve de siyasetçiyi kabullenmek kemik yalamaya alışmış siyasi kadro tarafından kolay değildir. Millet menfaati her şeyin üstünde tutulunca bu kemik yalama korosu rahatsız olmuş, omurgasız, ilkesiz, bir yapılanma başlatılmıştır. Emperyalizm Türkiye de henüz hedefine ulaşmış değildir. Hedefine ulaşmak yolunda tarihe bakacak olursak bazı girişimleri olmuştur, Genç Parti de o zaman ki iktidara alternatif olarak sunulup iç ve dış destekle, döner, ayran gibi, sanatçı konserleriyle meydanlarda ve TV kanallarında imkanlar sunulmuştu. Emperyalizm siyaset yolunun en uygun yol olarak gördüğü için o gün GENÇ Partiyi destekleyen güçler, onu siyasi mezarlığa defnetmişler, ama bugün yine yeni bir oluşum sahneye sürmüşlerdir.     

    16 Nisanda yapılan anayasa değişikliğinde hayır bloğu İP i doğurmuştur. Anlaşılıyor ki bu siyasi birliktelik önümüzdeki seçim süreçlerinde de devam edecek, aynı sahneleri önümüzdeki seçimlerde de görürsek şaşırmayacağız. Yeni kurulmasına rağmen CHP ve HDP ye hiç eleştiri yapmayanlar, MHP sine üç öğün eleştiri ve hakaretleri hiç bitmiyor. 

   Bugün çözüm süreci, PKK açılımı bitti, PKK ya karşı amansız bir mücadele veriliyorsa, Türkmenler rahat bir nefes alıyorsa, hainler bir bir tutuklanıyorsa bu MHP nin eseridir. MHP ve Ülkücülerden demek ki ülkemizin huzura ermesinden rahatsız oluyorlar. MHP yi AKP destekçisi olarak suçlayanların Kandil ve Pensilvanya dan mesaj almadan hareket edememesi herkes için yeterli sorgulama malzemesi olmalıdır. Herkes bunu yaptığı takdirde MHP nin doğru yolda olduğu daha iyi anlaşılacaktır.     

   15 Temmuz da Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalmışsa bunun en büyük mimarı Devlet BAHÇELİ beydir. Bu gün MHP ve onun genel başkanının söyledikleri uygulanıyor ise MHP nin ne kadar tutarlı bir politika izlediğini görüyor ve yaşıyoruz. Eminim sevende sevmeyende böyle düşünüyor ama DEVLET Bey düşmanlığı onların açık sözlü olmasını engelliyor. Ne mutlu Türküm Diyene. 


Etiketler : karacabey, Karacabey güncel, haberler, Yanlışa yanlış doğruya doğru
57 kez okundu.

Facebook'ta Paylaş

YORUM EKLE

Bu köşe yazısına ait yorum bulunmuyor.
Adı Soyadı
E-posta
Mesajınız

Kalan Karakter Sayısı : 500

ANKET

Karacabey'in harekete geçirilmesi gereken potansiyeli hangisidir?

Tarım

Turizm

Eğitim

Spor

Sanayi


VİDEO GALERİ