YAZARLAR

Tüm Yazıları Barış ERDİNÇ

Gölecik Barajı...

24.12.2017 20:51

Gölecik Barajı yıllar yılı ilçe halkımız arasında adeta şehir efsanesine dönüşmüş meseleydi.

Hayırlısı ile pazar günü temeli atıldı. Gölecik Barajı yıllar yılı ilçe halkımız arasında adeta şehir efsanesine dönüşmüş meseleydi. Neyseki mesele olmaktan çıkıp 100 metre koşusuna dönüştü. Yayında ve yapımda emeği olan ilçe yöneticilerine  haklarını teslim etmeyi , yeri geldikçe tebrik ve taktir etmeyi unutmayalım. Başlanıldı ya İnşallah tez zamanda tamamlanıp faaliyete geçecektir.
Gölecik Barajı  ilçemizde yaşayan her bireyi doğrudan ilgilendirdiği için Karacabey için öncelikli bir konuydu. Bu işe kalkışılması , başlangıcının yıllar sürsede sonunda  verilmesi  mutlu edici.
Yakında yerel gazetelerde baraj projesinin teknik kısımları , ne işe yarayacağı , nasıl çalışacağı v.b. gibi bilgiler   ilçe halkımıza aktarılacaktır.
 Ama konuyla ilgili bir husus çok üzücü. O da şudur : katılan  vatandaş sayısının az olması , böylesine bir işin toplumda az karşılık bulmasıdır. Hayret verici bir durumdur ki ; siyasi partiler , sivil toplum kuruluşları , kanarya sevenler dernekleri falan katılım göstermedi. Bu da toplumla ne kadar ilgilenildiği ve bu idarelerdeki yönetimlerin ne kadar kalitesiz olduğunu  gösterdi. Keşke daha coşkulu olsaydı.

Diğer Yazarlar

Said Nursi ER

Yerel Seçim çalışmalarında yapılan hatalar

Nureddin ÇINAR

Ekonomik krize karşı bireysel önlemler

Ahmet KUDU

Aç elleri mevlaya

Enes ZİYA

Yanlış din anlayışına dur diyelim

Burak Can ÇELİK

Suriye savaşında son durum

Yasin KESKİN

Karacabey'den seçim notları

Barış ERDİNÇ

Patagonya trafiği Karacabey

Bilal TAŞ

Sözde Millet İttifakı!

Zübeyir DEMİRKAYA

Seni Çok Sevdim Ya Rasülallah!

Erhan DOĞAN

İsrail neden bu kadar rahat?

Fatma Nur ÇALIŞIR

Neden Anaokulu Diyetisyenliği?

Serkan ÖKÇE

Üç evlat