Biyografi
Bu biyografi 5115 kez okundu
Abdullah KARACA
İlçe Müftüsü
 
 
 
 

11.06.1964 Kırşehir / Çiçekdağı doğumlu olan Müftü Abdullah KARACA İlk – Orta ve Lise öğrenimini Yozgat / Yerköy (1984), Yüksek Öğrenimini ise Mısır / Kahire El-Ezher Üniversitesinde tamamladı.(1990). Bir dönem köy Vekil Sınıf Öğretmenliği, uzun bir süre de 1993 – 1997 yılları arasında Yerköy İmam Hatip Lisesinde ve Çiçekdağı Fevzi Çakmak Ortaokulunda ücretli öğretmenlik yaptı. 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam Hatip olarak göreve başladı. 1998 yılında Vaizlik sınavını kazanarak Kırşehir İl Müftülüğü emrine atandı. Vaizlik görevi esnasında Kırşehir / Akçakent İlçe Müftülüğüne Diyanet İşleri Başkanlığınca tedviren görevlendirildi. 12.12.2016 yılında 19 Mayıs Üniversitesi SBE Dini Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde Yüksek Lisansını Tamamladı. 16. Dönem İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müftülük-Vaizlik ihtisas kursundan mezun olduktan sonra sırasıyla;

-     2002 – 2004 Bingöl - Genç İlçe Müftülüğü

-     2005 – 2012 Yozgat - Şefaatli İlçe Müftülüğü

-     11.09.2012 - 16.10.2017  Samsun - Kavak İlçe Müftülüğü

-     24.10.2017 - 01.03.2021 Kırşehir - Akpınar İlçe Müftülüğü

-     04.03.2021 tarihinden bu yana Karacabey İlçe Müftülüğü görevini yürütmektedir.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Abdullah, KARACA,
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.