YAZARLAR

Tüm Yazıları Burak Can ÇELİK

Bu sorunun cevabını ver bilge adam!

15.05.2018 12:07

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ne kadar da hiddetli biriymiş...
  Yanına yaklaşıp, "Benim kocam 15 Temmuz'da şehit oldu. 15 Temmuz'a tiyatro diyenlerle bir arada olmak size yakışmıyor. Erbakan Hoca'nın yolundan adam gibi gidin" diyen kadının üzerine yürümeler, bağırmalar falan...
   Hiç öyle ekranda herkese şirinlik yapan adama benzemiyordu. Sergilediği tavır, geçirdiği öfke nöbeti hiç de 'Bilge Adam'a yakışır bir tutum değildi. 
   Bir defa, tepki gösteren şehit eşi meseleyi Fetö ile sınırlı tutmuyor. Dikkat ederseniz, "Erbakan Hoca'nın yolundan adam gibi gidin" derken, 28 Şubat döneminde Erbakan'a zulmeden zümre ile iş tutulmasına isyan ediyor. 
Ancak Temel Bey işine gelmediği için meseleyi Fetö ile sınırlandırıyor.
Ben en çok, "15 sene onları bağrına basanlara bak sen" demesine takıldım. Bu sözüyle, haklı olarak Erdoğan'ı ve AK Parti'yi işaret ediyordu. 
   Haklı olarak diyorum çünkü gerek Erdoğan'ın gerekse AK Parti'nin bir zamanlar bu yapıyı desteklediğini hepimiz kabul ediyoruz. Hatta Erdoğan'ın bizzat kendisi de kabul ediyor.
   Yalnız Temel Bey'in atladığı bir şey var.
   Erdoğan, 7 Şubat MİT kumpasından sonra FETÖ ile mücadeleye başladı. 17/25 Aralık'tan sonra ise bu yapının bir cemaat olmadığını anladı ve açıktan savaş ilan etti. 
   Erdoğan olmasaydı, 40 yıl önce devletin içine sızmaya başlayan bu yapıyla gerçek bir mücadele olmayacaktı. Eğer bugün Fetö'nün bittiğini konuşuyorsak, burada en büyük pay Erdoğan'ın ve Devlet Bahçeli Bey'indir.
   Bu konuda mutabıkız sanırım. 
Mesele şu ki FETÖ'nün bir cemaat olmadığını ve bir ihanet hareketi olduğunu öğrendiği andan itibaren bu yapıya sınırsız destek verenler oldu.
Örneğin CHP...
   MİT Tırları ihanetinde FETÖ'nün yaptığı hainliği savunanlar CHP'lilerdi. Bu terör örgütüne ait kanallara çıkıp, "Erdoğan kaçacak" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizzat kendisiydi.
Örneğin iyi Parti...
   17/25 Aralık'tan sonra aynı kanallara çıkıp Devlet Bahçeli'ye MHP'ye Cumhurbaşkanına saydıranlardan biri de Meral Akşener'di. Darbe girişiminden hemen önce meydanlarda "15 Temmuz'dan sonra çook şey değişecek. Ben Başbakan olacağım" diye bağıran da, darbecilerin parolası olan "Yurta Sulh, Cihanda Sulh" sözünü haykıran da Meral Akşener'di.
"15 sene onları bağrına basanlara bak sen" diyen Karamollaoğlu'nun anlamadığı nokta şurası... 
   AK Parti 15 yıl boyunca bu yapının bir hizmet hareketi olduğuna inandığı için onları bağrına bastı. Ancak ihanet hareketi olduğunu anladığı an savaş pozisyonu alarak karşılarına geçti.
CHP ve İyi Parti ise, bu yapının bir ihanet hareketi olduğunu anladığı bile bile bunlarla iş tutmaya, Fetö'yü ve Fetö'cüleri bağrına basmaya devam etti.
   Şehit eşinin itirazı buna... 
   Haklı olarak, "Senin bunlarla ne işin var? İhanet sonrası Fetö'yü bağrına basanları neden bağrına basıyorsun ey Temel Karamollaoğlu" diye soruyor. "28 şubatta Erbakan hocayı terleten zihniyetle partini hangi gerekçelerle dudak dudağa getirdin" diye soruyor. Bu soru, "15 sene onları bağrına basanlara bak sen" diyerek geçiştirilemez. 
   Hadi diyelim ki Temel Bey, Fetö'ye bir zamanlar destek verdiği için Erdoğan'ı tercih etmedi. 
   Kabul…
   O zaman her faninin anlayacağı şu basit soruyu soralım kendisine:
Erdoğan 15 yıl boyunca Fetö'ye destek verdi de Abdullah Gül vermedi mi Temel Bey? 
Verdi...
Hem de en kral desteği verdi. 
Cumhurbaşkanlığı döneminde dünya ülkelerine Fetö okullarının açılması konusunda yardımda bulunmaları için mektup yazan Abdullah Gül değil miydi? 
   Dershanelerin kapatılmaması konusunda destek veren Abdullah Gül değil miydi?
   Erdoğan, “Abdullah Bey'i bile dinlemişler” dediğinde, “Benim dinlenmekten yana korkum yok. Çünkü endişe edecek bir şeyim yok” diyen Abdullah Gül değil miydi?
   Ta kendisiydi!
   E, madem öyle, sen niye Abdullah Gül'ün çatı aday olması için günlerce uğraştın? Onu çatı aday yapabilmek için neden düne kadar Erbakan'a ve sana küfreden partilerin kapısını aşındırdın?
   Haydi bize bu sorunun cevabını ver bilge adam! Hiç kimse maalesef 15 Temmuz'dan sonra Devlet Bahçeli'nin devlet adamının duruşunu sergilemedi kimse devletin bekasını düşünmedi hep göz ardı etti,göz ardı edenlerde “Millet”adını kullanarak bir ittifak içinde girdi ne saçma değil mi ? Milletin bekasını düşünme ama adı ile ittifaka gir. Hayırlısı...

Diğer Yazarlar

Bilal TAŞ

Sözde Millet İttifakı!

Zübeyir DEMİRKAYA

Dua ve yakarış (6)

Ahmet KUDU

İmtihanın dünyası

Enes ZİYA

Peygamberler, insanlığın yolunu aydınlatan rehberlerdir

Nureddin ÇINAR

Sarı inek hikayesi

Erhan DOĞAN

İsrail neden bu kadar rahat?

Fatma Nur ÇALIŞIR

Neden Anaokulu Diyetisyenliği?

Serkan ÖKÇE

Mihriban'ın hikayesi

Said Nursi ER

Yerel seçim notları (4): Yerel basının tutumu

Burak Can ÇELİK

ABD'nin tehditleri

Yasin KESKİN

Karacabey'den seçim notları

Barış ERDİNÇ

Cemaatler ve yozlaşma