YAZARLAR

Tüm Yazıları Burak Can ÇELİK

NATO ve terör devletleri

24.12.2017 19:31

Süper devletler özellikle emperyalist devletler dünya üzerindeki hedeflerine ulaşmak ve rakip gördükleri ülke ve de rejimleri yok etmek için terör örgütlerini kullanıyor.

Günümüzde herkesin kabul ettiği bir gerçek var; Süper devletler özellikle emperyalist devletler dünya üzerindeki hedeflerine ulaşmak ve rakip gördükleri ülke ve de rejimleri yok etmek için terör örgütlerini kullanıyor. 
Kısaca günümüzde devletlerarasındaki mücadele terör örgütleri üzerinden yapılıyor. Bunun en bariz örneğini yaşadık, yaşıyoruz. İşte PKK! İşte IŞİD! İşte PYD-YPG veya SDP! 
Bu gerçeğe karşı, emperyalist devletlerin ki başta ABD olmak üzere bu vahşi duruş ve yöntemlerine karşı vatandaş olarak bizler, ülkemizi yönetenler ne yapıyor? Koskoca bir hiç. 
Halkımız hâlâ ABD’yi halkı refah içinde yaşayan, özgürlükler ülkesi bir devlet olarak algılıyor. Hayır! ABD modern köle efendisi rolünde bir ülkedir. İçerde ve dışarda itaatkar marabalarını korur, besler ve kullanır. İnsanlık ise ABD için köledir. İtiraz eden canından, malından, vatanından olur. 
Unutmamamız gereken bir diğer nokta ise ABD’nin kalbi ve beyni İsrail için çalışır. Çünkü ABD’yi kontrol eden güç Yahudilerdir. Bir nokta daha hafızamızda kalsın; ABD’yi ayakta tutan güç parası ve askeri teknolojisidir. 
Şimdi! ABD, dünya üzerindeki sömürüsünün bir ayağı malumunuz olan dolardır. Diğeri terör örgütleridir. 
Bir de ABD’nin uluslararası çapta hem de resmi bir terör örgütü var; NATO. Evet, NATO emperyalizmin resmi terör örgütüdür.
Efendim! NATO, Varşova Paktı’na karşı, komünizm tehlikesine karşı, Stalin’in yayılmacılık politikalarına karşı vs. kuruldu, diyenler olabilir. Belki o yıllar için mazeret olabilir ama dünya artık o dünya değil. 
Türkiye de 1950’lelerin, 60’ların Türkiye’si değil. NATO’nun, ülkemize karşı duruşu her zaman net olmuştur. Nasıl yani, derseniz! Terörle mücadelede NATO, ülkemize karşı terör örgütleriyle iş birliği yapmış, silah vermiş, teröristleri eğitmiş, saldırı planları hazırlamış ve de istihbarat desteği vermiştir. 
Yalan mı?
Birçok subayımız bu gerçekleri ekranlardan, yazdıkları kitaplardan anlatmadı mı? Anlattı. Haber bültenlerinde bunları izlemedik mi? İzledik. Dün de, bugün de Genelkurmay, MİT, Cumhurbaşkanı, hükümet, siyasi partiler bu gerçekleri bilmiyor mu? Çok iyi biliyorlar. 
Bugüne kadar hiçbir cumhurbaşkanı, başbakan, genelkurmay başkanı, MİT, emniyet yöneticileri bu gerçeklere rağmen ciddi bir duruş göstermedi? Muhalefetiz, diyen partiler bu gerçekleri vatandaşın önüne neden getiremedi? Yoksa NATO’da mı gebeyiz?
Sayın Erdoğan’ın terör örgütleri için son iki yıldır çok sıklıkla kullandığı bir tabir var; “Terör örgütleri akrep gibidir. Cebinde taşıyanı, besleyeni er-geç sokar”
NATO resmi bir terör örgütüdür. Neden hâlâ cebimizde (ülkemizde) taşıyor, besliyoruz? 
Norveç’te ülkemiz açıkça hedef alındı. Ülkemizi yönetenler bu alçaklıktır diyor. Affetmeyeceğiz diyor. Hesabını soracağız diyor. NATO da özür diliyor. 
Eee! Yarın ne olacak? En önemlisi bu noktaya nasıl geldik?
FETÖ terör örgütüdür. FETÖ’yü besleyen bunlar değil mi? PKK terör örgütüdür. PKK’yı besleyen bunlar değil mi? IŞİD terör örgütüdür. IŞİD’i besleyen bunlar değil mi? PYD vs. terör örgütüdür. Besleyen bunlar değil mi?
Hepsini geç, daha iki ay önce ülkemizi açıkça tehdit eden bu yasal terör örgütü değil mi?
Hatırlayın! 
NATO’nun, ABD Hava Kuvvetleri Komutanı Tod Walters; “S-400 anlaşmasında henüz sona gelinmedi. Türk yetkililere (alınmaması için) baskı yapıyoruz” derken, NATO Askeri Komitesi Başkanı Orgeneral Petr Pavel, S-400’ler için; “Alabilirsiniz ama bunun bir bedeli olur” diyerek açıkça tehdit etmişti. 
Eğer yöneticilerimiz bu açıklamalara dün gerekli cevabı verbilseydi, bugün Norveç diye bir gündemimiz olmayacaktı.
Türkiye artık NATO, AB, ABD gerçeğini görmek bu Anadolu üzerinde hesabı olmayan ülkelerle askeri, siyasi ve ekonomik ilişkiler kurmak zorundadır. Yoksa… 
Son soru; Hükümet, NATO’yu alçaklıkla suçluyor. Doğru. Peki, bu tepki yeter mi? Yetmez neden ? Çünkü bağıl yaşıyoruz...

Diğer Yazarlar

Said Nursi ER

Yerel Seçim çalışmalarında yapılan hatalar

Nureddin ÇINAR

Ekonomik krize karşı bireysel önlemler

Ahmet KUDU

Aç elleri mevlaya

Enes ZİYA

Yanlış din anlayışına dur diyelim

Burak Can ÇELİK

Suriye savaşında son durum

Yasin KESKİN

Karacabey'den seçim notları

Barış ERDİNÇ

Patagonya trafiği Karacabey

Bilal TAŞ

Sözde Millet İttifakı!

Zübeyir DEMİRKAYA

Seni Çok Sevdim Ya Rasülallah!

Erhan DOĞAN

İsrail neden bu kadar rahat?

Fatma Nur ÇALIŞIR

Neden Anaokulu Diyetisyenliği?

Serkan ÖKÇE

Üç evlat