Diğer Yazarlar

Yasin KESKİN

Karacabey'de hayatı çekilmez hale getiren kural tanımazlık

Enes ZİYA

Camiler hayat merkezleriydi

Ahmet KUDU

Hiç kapanmaz gözlerim

Nureddin ÇINAR

Türkiye'ye karşı birleşenler

Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU

KÜLFETSİZ NİMET OLMAZ

Didem SARIBAŞ

Bayramda Tatlı Yiyebilir miyiz?

Ziya ERBİR

Nefisle mücadele

Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

Erhan DOĞAN

BABA OLAN DEVLETTEN HİZMETKÂR DEVLETE

Nuri DEMİR

Örnek müslüman

Burak Can ÇELİK

MİKRO SİYASET

Serkan ÖKÇE

Uygarlık ve Kentleşme

YAZARLAR

Tüm Yazıları Burak Can ÇELİK

Ne oldu Kaşıkçı cinayetine?

20.12.2018 11:56

Ne oldu Kaşıkçı cinayetine,daha geçtiğimiz haftalara kadar tüm tlevizyon programların da.Gazetelerin manşetlerinde laf gelimin de yatıyoruz Kaşıkçı kalkıyoruz Kaşıkçı idi,ne oldu da sessizce gündemden çekildi,acaba Kaşıkçı'nın üstü kirli pazarlıklar ile mi örtüldü? Beyaz Saray ne diyor?
   ABD Başkanı Donald Trump Riyad ile ortaklığı güçlü tutmak istediğini her fırsatta vurguluyor. ABD yönetimi, Prens Muhammed'in azmettirici olduğuna dair yeterli kanıt olmadığını savunuyor.
   Diğer yandan Beyaz Saray, Yemen'de desteğin geri çekilmesinin İran destekli grupların elini güçlendireceği görüşünde.
  Senato'da kabul edilen kararda, cinayetin sorumlularından hesap sorulması için Suudi Arabistan'a çağrıda bulunulduğu belirtiliyor.
   Cumhuriyetçi Parti'den en az 10 senatörün tasarıya destek verdiği biliniyor. Cumhuriyetçilerin Senato'daki lideri Mitch McConnell da bu isimler arasında.
Bazı Cumhuriyetçiler ise, Suudi Arabistan'a karşı sert adımlar atılması için Beyaz Saray'ın üzerindeki baskıyı artırma çabasında.Öte yandan İsrail Başbakanı yaptığı açıklamalar ile adeta Suud ailesini korur şeklinde açıklamaları dikkat çekti.Öyle yada böyle Kaşıkçı'nın üstü kaç bin varil petrole kapatıldı? Yada kaç milyar dolarlık gizli silah antlaşmaları ile paspas altına süpürüldü.Planın diğer ayağı aslında cinayetin Türkiye'de işlenip Türkiye'nin prestijini kaybetmesiydi ama evdeki hesap çarşıya uymadı ne yazık ki.Ne yazıktır ki ülkemizde gündem o kadar pamuk ipliğine bağlı ki gösterilmek istenen ile görmek arasında ki farklar gibi, Yıllardır “reality şov” adı altında grup grup hasta ruhlu insan ekranlarda boy gösteriyor.
   Bunların manyaklıkları “beceri” diye bize sunuluyor.Bir ara evlilik programları vardı.Canerler, Sinemler, kaynana bilmem kimler!Anormal anormal tipler evlerimize sokuldular.Ne kadar manyaklıksa o kadar rating.Ne kadar ratingse o kadar para.Bu programlara katılanların kimi katil oldu, kimi seks işçisine dönüştü.Kafasında şişe kıran mı ararsın, her yerde olay çıkaran mı!Bu hasta adamlar ve kadınlar şöhret oldular bir gecede ama bu şöhret bir işlerine yaramadığı gibi virüs gibi sardı içlerini.Ünlü kalabilmek için olmadık manyaklığı, olmadık şaklabanlığı yapmaya başladılar.Acun macun demeyin.Herkes çanak tuttu bunlara.Yapan suçlu da izleyen suçsuz mu!Bunların her türlü abukluğunu haber diye gözümüze sokan masum mu!Terbiyesizlik marifet diye gözümüze sokuldu çoğunda.Evine misafirliğe gittiği kişiye hakaret yağdırmak normalmiş gibi gösterildi ekranda.Bir kahvenin kırk yıl hatırı varken, yemek yediği sofraya sövenler doldurdu ekranı.Evlilik programları, seks pazarına dönüştü.Sonra manyağın biri papağan boğazladı diye ayaktayız hep beraber.O papağanı hep birlikte boğazladık bu manyakları şöhret yaparak.Ve şimdi şaşırmış gibi yapıyoruz.Kızgınlığımız aslında farkında olduğumuz suç ortaklığımızdan.