BKM 2018 yılı kartlı ödeme verilerini açıkladı

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre toplam kartlı ödemeler 2018'de yüzde 21 büyürken; kredi kartıyla yapılan ödemeler yüzde 18, banka kartıyla yapılan ödemeler ise yüzde 38 oranında arttı.

ENERJİDE MİLLİ VE YERLİ İMKÂNLAR ARTTIRILMALI

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında açıklamalarda bulundu.

PayTR 2018'de Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında

2016 yılında BDDK tarafından yetkilendirilen yerli ve milli bir ödeme kuruluşu olan PayTR, 2018 yılında Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda dereceye giren şirketler arasında yer aldı.

ÇALIŞANLARIN EN ÇOK PARA KAZANDIĞI ŞEHİRLER

Çalışanların en çok para kazandığı şehirler ve aylık ortalama maaşları belli olurken, en çok parayı Zürih'te çalışanların kazandığı görüldü.

İnsanlık tarihinin en eski ham maddesi: Kenevir

Girişimci adayları projeleri inceledi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ‘uygulamalı girişimcilik eğitimleri' ile ülke ekonomisine kazandırdığı yeni müteşebbislere destek veriyor.

‘Destek, ihracat hedefi için önemli'

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın açıkladığı ihracat desteğini değerlendirdi.

Mobilya sektör konseyinin ilk toplantısı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya Sektör Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Konsey Başkanı Ahmet Raşit Karaaslan, konseyin yeni dönem yol haritasını belirlediklerini belirterek, “Önümüzdeki süreçte sektörün ihracatına ve katma değerli üretimine güç katacak önemli adımlar atacağız.” dedi.