İŞVERENLERİN İŞE ALIM BEKLENTİLERİ OLUMLU

2018 yılının son çeyreğinde Türk işverenlerin yüzde 19'u istihdam artışı yaşanacağını dile getirirken, yüzde 11'i istihdamda azalma öngörüyor.

Öğrenciler için ev almak aileler için daha karlı

Bir öğrencinin 4 yıllık lisans eğitimi boyunca kiraya 70.000 - 80.000 TL harcadığını ortaya koyan Tapu.com verileri, bu miktara yakın tutarlarda konut satın almanın mümkün olduğunu gösteriyor.

Bursa inciri Uzakdoğu pazarında

Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla tohumdan üretime, satıştan pazarlamaya kadar her alanda farklı projelere imza atan Tarım A.Ş., Uzakdoğu pazarının giriş kapısı olarak bilinen Hong Kong'da siyah incir başta olmak üzere Bursa'nın marka değeri yüksek meyvelerini tanıttı.

GEÇEN AY 105 BİN 154 KONUT SATIN ALDIK

2018 yılının Ağustos ayında Türkiye genelinde 105 bin 154 konut satın alındığı görülürken, bu oranın bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 12,5 azaldığı kaydedildi.

Çin'in Türkiye Yatırımları Yoğunlaşıyor

Türkiye ve Çin arasındaki ekonomik ilişkilerin yoğunlaştığı bu günlerde Çin'den birçok sektörden firma Türkiye'ye yatırımlarını da yoğunlaştırıyor. Düzenlenen çeşitli toplantılarda Türkiye'nin yatırım imkanları Çinli firmalara tanıtılıyor.

Temassız ödemeler 2 kart arttı

Bankalararası Kart Merkezi, ağustos ayı verilerini açıkladı. Temassız ödeme adedi geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2 katına çıkarken artık her 2 ödeme noktasından 1'inde temassız ödeme yapmak mümkün hale geldi. Temassız ödemeler en çok yemek ve market sektörlerinde tercih edilirken diğer sektörlerde de yaygınlaşmaya devam ediyor.

Gümüş Tektaş Yüzük Modelleri 2018

Gümüşün usta ellerde hayat bulduğu ve birbirinden muazzam tasarımlara dönüştüğü günümüzde tektaş yüzük modelleri de bu özel materyal ile tasarlanmaya başladı.

Bursalı firmaların Orta Asya çıkarması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi'nin (Ur-Ge) Orta Asya çıkarmasındaki ikinci durağı Kazakistan oldu. Kırgızistan'da 500'e yakın firmayla ikili iş görüşmesi gerçekleştiren Bursalı firmalar, Kazakistan'da Laleli ve Adem Center'deki firmaları ziyaret etti. Kırgızistan ve Kazakistan temaslarında önemli siparişler alan bazı firmalar, sevkiyatlarına Bursa'ya dönmeden başladı.