Son Haberler

Karacabey'de kaçak kazıya suçüstü

Sihir, Büyü, Tılsım: Gerçekler ve Efsaneler

Ebru kursları sınırları aştı

‘Hayvancılık can çekişiyor!'

Belediyespor´dan Erduğan´a teşekkür

“Biz önceden dedik, onlar yeni anladı!”

MİLANO FUARI’NA GİDENLERE % 50 PEŞİN DESTEK

İtalya’nın Milano kentinde Nisan ayında düzenlenecek İ- Saloni 2018 Fuarı’nı görmek isteyen mobilyacı üyeleri için gezi düzenleyen İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, (İTSO)Ekonomi Bakanlığı’ndan sağladığı yüzde 50 oranındaki desteği üyelerine peşin olarak yansıtacak.

İTSO Başkanı Metin Anıl, 17-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve alanında dünyanın en büyük mobilya fuarı olan Milano İ- Saloni 2018 için bu yılda gezi düzenlediklerini söyledi. Başkan Anıl, gezi için Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçak kaldırılacağını belirterek, “Türkiye’nin en önemli mobilya üretim merkezlerinden biri olan İnegöl’deki mobilyacı üyelerimizin fuarı gezebilmeleri ve dünyadaki mobilya trendlerini yakından takip edebilmeleri için bu yılda bir gezi organizasyonu yapmaya karar verdik. Bunun için Ekonomi Bakanlığı ile görüşerek kaynak bulduk. Geziye katılmak isteyen üyelerimiz masraflarının yarısını peşin olarak karşılıyoruz. Ancak destek alabilmek için limitet şirket, anonim şirket veya kooperatif temsilcisi olmak gerekiyor” dedi.

Gezi için 180 kişilik kontenjan belirlendiğini söyleyen Metin Anıl, İTSO üyesi firmalardan en fazla iki kişinin katılım sağlayabileceğini ifade etti. Kişi başı katılım ücretinin önümüzdeki günlerde belirleneceğine vurgu yapan Başkan Anıl, “Geziye katılmak isteyen üyelerimiz en geç 9 Mart Cuma akşamı mesai bitimine kadar form doldurarak odamıza ön başvuru yapabilecekler. Fuar gezisi, 19 Nisan-22 Nisan tarihleri arasında 4 günlük organizasyonu kapsayacak” diye konuştu.

 

GELENEKSEL GEZİ

Üyelerine yönelik çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı fuar gezileri düzenlediklerini, belirten Metin Anıl, İnegöl’ün lokomotif sektörü mobilya olduğu için, Milano Fuarı’na oldukça yoğun ilgi gösterildiğini ifade etti. Bu nedenle 4 yıldır fuar için Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçak kaldırdıklarına vurgu yapan Anıl, “Dünyanın en büyük mobilya fuarlarından biri olarak kabul edilen Milano İ-Salonu Mobilya Fuarı, ilçemizdeki mobilya sektörü için çok önemli görüyoruz. Milano fuar gezisi, İnegöl mobilya sektörünün dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmesine olanak tanıyor” dedi. Üyelerin,  tek seferde 5 fuarı birden gezerek sektörel gelişmeleri yakından görebileceğini, klasik ve modern tarz mobilyalar ile yeni tasarımları inceleyebileceğini kaydeden Başkan Anıl, ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen firma temsilcileri ile görüşerek iş bağlantısı yapabileceklerini de söyledi. 

 

ÇOK CİDDİ FIRSAT

Türkiye’nin mobilya sektöründe rekabet ettiği ülkelerin başında İtalya’nın geldiğine dikkat çeken Anıl, mobilya alanında dünyanın en iddialı ülkelerinden birinin İtalya olduğunu, Milano’da düzenlenen fuarın da, dünyanın en büyük mobilya fuarı olarak kabul edildiğini belirtti. İnegöl’ün, mobilya alanında iç pazarda ve yurtdışı pazarlarda atağa kalktığına, kendini kabul ettirdiğine ve küresel rekabetin koşullarına uygun yarış içinde olduğuna da vurgu yapan Metin Anıl şunları da söyledi:

 “Bu yüzden, Milano fuarını,  üyelerimiz için çok ciddi fırsatların değerlendirebileceği, önemli bir uluslararası organizasyon olarak görüyoruz. Fuar gezisi, sektörel gelişmelere yakından tanık olma açısından üyelerimizin ufkunun açılmasına katkı sağlayacağı gibi, ikili iş görüşmeleri de, İnegöl için yeni pazarlar, yeni iş ortakları ve ihracatın artırılarak ülke ekonomisine destek anlamına geliyor. Üyelerimizin bu tür fırsatları değerlendirebilmesi için İTSO olarak lokomotif güç olmaya devam edeceğiz.”

Sağlık

TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN...

Sağlık

KALPTEKİ RİTİM BOZUKLUKLARI İNMEYE NEDEN OLUYOR

Sağlık

Okul korkusunu hafife almayın

Sağlık

KIŞLIK KONSERVE YAPARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 MADDE