Son Haberler

Hasan Şermet ile yolları ayrıldı

Genç sinemacılara tam not

Büyükşehir'le 7/24 ders imkanı

TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor

Bursa'da A Capella rüzgarı

Öğrencilerin karne sevinci

Basın milletin müşterek sesidir

'10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla gazetemize bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyarette; basın emekçilerinin 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlandı.

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Karan Özenli ile yönetimi, çalışan gazetecilerin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dilekleri olduğunu belirtti. 
'Basın özgürlüğü hukukun güvencesi altında'
   Türkiye'de basın özgürlüğünün hukukun güvencesi altında, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya ve internet gazeteciliği ile dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle eş değer seviyelere yükseldiğine işaret eden İşcan, medya mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak başarılar diledi.
"Gazeteciler toplumun güçlü sesidir"
   AK Parti Genlik Kolları Başkanı Adem Coşkun ve yönetimi,  "Gazetecilik hem yazılı hem görsel hem de sosyal medyada, kamuoyuna haber servis ederken, doğru haber verme konusunda dikkatli, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gösteren konumunu unutmadan yayın yapan bir faaliyet alanıdır. Bu görevi ifa eden basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz." dediler.
'Gazeteciler toplumun bilgilenmesinde önem arz ediyor'
   Balıkesir–Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu; Türk demokrasinin kökleşmesinde günümüzün en itibarlı meslekleri arasında ilk sıralarda değerlendirilen gazeteciliğin, hayatın her alanında yaşanılan gelişmelerle ilgili olarak kamuoyunun doğru, tarafsız ve objektif olarak bilgilenmesi için büyük bir önem arz ettiğini vurguladı. 
   Karahasanoğlu, "Siz değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, başarılar diliyoruz.”
Güncü, "Gazeteciler milletin vicdanının sesidir"
   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü; "Kamu adına kutsal bir görev ifa eden tüm gazetecilerin gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."dedi.
   Başkan Güncü "Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyorum.” dedi.
" Demokrasinin güçlenmesi, yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkısı vardır''
   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, "Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız,ilimizin, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Basın çalışanları her türlü zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek yılmadan görevlerini yerine getirmek için çalışmaktadırlar. Halkımızın doğru ve tarafsız haber almasını sağlamak için özveri ile görev bilinci içinde çalışmaktadırlar. Demokrasinin güçlenmesi, yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, çalışmalarını sürdüren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.'' ifadelerini kullandı
"Basın; sağlıklı bilgi almanın en önemli aracıdır"
   TÜGVA Karacabey İlçe Temsilcisi Hakan Kılıç, " “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde en önemli kaynak olan basın-yayın organları, vatandaşlarımızın sağlıklı bilgi almasının en önemli aracıdır. Zaman, mekan ve şartlar ne olursa olsun 'ne, nerede, neden, ne zaman, nasıl, kim?' sorularının cevaplarını arayıp bularak hitap ettiği kitleye ulaştırmayı meslek edinmiş fedakar gazetecilerimiz, başta demokrasimiz olmak üzere tüm toplumsal değerlerimizin korunmasında ve devam ettirilmesinde tartışılmaz bir yeri olan meslek grubudur. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
"Basınımız, halkımızın gözü, kulağı, sesidir"
   Özel TAN Okulu Kurucusu Ömer Özkocaman ve Okul Müdürü Fevzi Kahraman ise, "Basınımız, tarihin her döneminde halkımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirebilmek için görevini en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır. Her zaman kuruluşlarla halkımız arasında köprü olan basınımız, tüm gelişmeleri bütün ayrıntılarıyla kamuoyunun gündemine taşıyarak çözümüne de büyük katkılar sağlamaktadır. Bu vesile ile "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyoruz.” dedi.
'Gazetecilik fedakarlık ister'
   Alperen Ocakları Karacabey ilçe Başkanı Ersin Gökkaya, ' 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, Gazetecilerin topluma doğru ve güvenilir bilgiyi aktarmak için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalıştığını söyleyerek, Haber Gazetesi ailesine çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Sağlık

Spor yaparken ter kokusu kabusunuz olmasın!

Sağlık

Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Sağlık

ŞİFA DEPOSU YAZ MEYVELERİ

Sağlık

Çilek, fasulye ve az yağlı yoğurt meme kanseri riskini azaltıyor