Son Haberler

Koçak'tan bayram mesajı

MHP'li Erol'dan bayram mesajı

Yaparken de yerken de dikkat!

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Korumacılık trendi büyümeyi tehdit ediyor

Berberler Odası’nda Kösem güven tazeledi

Berberler ve Kuaförler Odası’nın geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Genel Kurulu’nda tek listeyle seçime giren mevcut Başkan İlhami Kösem, güven tazeledi. Başkan Kösem, bu Genel Kurul’un ardından 6. kez başkanlığa layık görüldü.

BESOB Hizmet Binası’nda düzenlenen kongreye ilgi yoğundu. Kongreye CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, İYİ Parti İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, AK Parti İlçe Başkan Vekili Fahri Elezoğlu, MHP İlçe Başkan Vekili Fahri Köfteci, Dayı Karacabey Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Yalazı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Erdinç Özer, esnaf odası başkanları ile Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri katıldı.

   Genel Kurul öncesinde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İlhami Kösem tarafından; S.S. Karacabey Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Atıl’ı, Halk Bankası Müdürü Mustafa Aslan’ı, Karacabey Çıraklık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Kırbaş’ı ve Berberler ve Kuaförler Odası Sekreteri Yeliz Kula Çalıbaşı’yı ‘Oda üyelerine yaptığı hizmetler ve özverili çalışmaları’ndan dolayı plaketle onurlandırdı. Ardından kongreye geçildi.    
   Kongrenin divan başkanlığını BESOB Yönetim Kurulu Başkanı Arif Tak üstlendi. Yoğun gündemin yer aldığı Genel Kurul’da okunan Oda’nın faaliyet ve denetim raporları ile gelir-gider ve bilançoları üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
‘Nöbetçi Berberlik’ geliyor
   Gündem maddeleri arasında; ilçe genelinde berber ve kuaför iş yerlerinin uyulması zorunlu mesleki kararlar alınması adına, Oda tarafından çıkarılan ücret tarifesinde belirlenen azami ve asgari fiyatlara uyulması, fiyat tarifesi dışında yazılı bildirge asılmamasıyla ilgili yönetim kuruluna yetki verilmesi konularında oy birliği sağlandı.
   Ayrıca, 394 Sayılı Hafta Tatili Yasası’na kesinlikle riayet edilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Bu konuda bazı berber esnafları Pazar günü de isteyenlerin işyerlerini açmasını talep etse de, bu görüş Genel Kurul’da kabul görmedi. Ancak alternatif çözüm kapsamında nöbetçi berberlik uygulaması kabul edildi. Bu konuda Karacabey Belediyesi’nin Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri yer tahsis edeceği ve her Pazar günü bir berber esnafın nöbetçi olarak ilçe halkına hizmet vereceği belirtildi.
   Gündem maddelerinin ardından seçime gidildi. 162 üyeden 90’ının oy kullandığı kongrede güven oyu alan İlhami Kösem başkanlığındaki yeni dönem Berberler ve Kuaförler Odası yönetiminde; İsmail Tetik, Davut Yaprak, Kadir Uğur, Sahra Sanlı, Nazlı Göktaş ve Lütfü Özkan yer aldı.
   Denetim Kurulu ise; Sefa Türer, Ali Gencer ve Mesut Akbaş’tan oluştu.
   Güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen İlhami Kösem, kendisini bu göreve layık gören tüm üyelerine teşekkür etti. Başkan Kösem, “Berber ve kuaför esnafımıza en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Allah kimseyi eşsiz ve dostsuz bırakmasın.” dedi.
3 Oda’da seçim heyecanı kaldı
   Öte yandan, Karacabey’de faaliyet gösteren 8 meslek odası üyeleri, yeni yönetimlerini belirlemeye devam ediyor. 2019’daki kritik yerel ve genel seçimler öncesi Karacabey’de faaliyet gösteren meslek odaları, üyeleriyle birlikte sandık başına giderek yeni yönetimini oluşturuyor.
   Bu kapsamda şu ana kadar Kahveciler, Aşçılar, Köfteciler, Gazozcular ve Tatlıcılar Esnaf Sanatkarlar Odası, Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası, Terziler ve Benzerleri Odası, Kunduracı Saraç ve Benzerleri ile son olarak Berberler ve Kuaförler Odası kongrelerini gerçekleştirdi.
   16 Şubat Cuma günü Manavlar ve Pazarcılar Odası sandık başına gidiyor. 240 üyeli Manavlar ve Pazarcılar Odası seçimi, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kongrede, mevcut Başkan Nusret Orumdaş dışında henüz başka bir aday çıkmadı.
   480 üyesi bulunan Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası seçimi de, 18 Şubat Pazar günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde saat 13.00’te start alacak. Ulaştırma Hizmetleri’nde mevcut Başkan Ramazan Bay’ın tek listeyle seçime girmesine kesin gözüyle bakılıyor.
   Esnaf Odaları seçimlerinin sonuncusunu ise 470 üyeli Demirci, Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası gerçekleştirecek. Mevcut Başkan Nedim Sındıran’ın tek aday olarak girmesi beklenen Genel Kurul’un 3 Mart Cumartesi günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde yapılacağı bildirildi.

Sağlık

Yaparken de yerken de dikkat!

Sağlık

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Sağlık

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Sağlık

Eti dinlendirmeden tüketmeyin