Son Haberler

Hasan Şermet ile yolları ayrıldı

Genç sinemacılara tam not

Büyükşehir'le 7/24 ders imkanı

TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor

Bursa'da A Capella rüzgarı

Öğrencilerin karne sevinci

“Biz önceden dedik, onlar yeni anladı!”

Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, ülke gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunduğu bir basın açıklaması yaptı. Koçak, basın açıklamasına Gaziler Günü dolayısıyla tüm şehit ve gazileri anarak başladı.

Basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'İsrafı ve üretime dönük olmayan yatırımları durduracağız' sözlerine atıfta bulunan Koçak, “Biz önceden dedik, onlar yeni anladı!” dedi. Ekonominin kriz sinyali verdiği yönünde çok önceden uyarılarda bulunduklarını ancak iktidarın buna kulağını tıkadığını dile getiren Koçak, “Keşke daha önceden sözlerimize kulak verselerdi” şeklinde konuştu.
     Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle tüm öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak açıklamasına devam eden Koçak, “Gençlik bir cevherdir, o cevheri işleyecek olan da eğitim sistemidir.” dedi. Ancak bu cevherin bir türlü rayına oturmayan eğitim politikaları nedeni ile işlenemediğini kaydeden Koçak, “16 yılda 7 kere bakan, 8 kere sistem değiştirildi. Peki, sonuç ne? OECD ülkeleri içinde son sıradayız. Demek ki asıl değişmesi gereken eğitimin ruhu, mayası, özüdür. Önemli olan çocukları kaç kez sınava soktuğumuz değil, kalplerine ne koyduğumuzdur” ifadelerini kullandı.
     Koçak, değerlendirmelerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “İsraf ekonomisine değil, üretim ekonomisine geçiyoruz. İhalesi yapılmış ama başlamamış olan yatırımları bir kenara koyuyoruz. Şu anki durum bunu gerektiriyor” sözlerini anımsatarak devam etti. Cumhurbaşkanı'nın kullandığı ifadeleri önemli bulduklarını belirten Koçak, sözlerine şöyle devam etti: “Bu cümleyi kullanmak istemiyoruz ama 'biz demiştik'. Aylardır, israf ekonomisine son verilmesi ve üretime dönük olmayan bütün yatırımların durdurulması çağırısında bulunuyoruz. Gönül isterdi ki bizim bu uyarılarımız içinde bulunduğumuz kriz ortamına girmeden önce dinlense ve anlaşılsaydı. 'Üretime dönük olmayan bütün yatırımları durduracağız' sözümüzden trene, yola, köprüye, tünele karşı olduğumuz gibi komik sonuçlar çıkarılmasaydı. Ancak tüm bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini olumlu buluyoruz. Bunun lafta değil ciddi ve samimi bir irade ile hayata geçirilmesini bekliyoruz.”
     Son günlerin dikkat çeken konularından olan 'hediye uçak' ile ilgili de konuşan Koçak, “Nereden çıktı bu 500 milyon dolarlık hediye” diyerek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın israf ekonomisine son verip, üretim ekonomisine geçeğiz açıklaması ne kadar doğru ise. Adı ister hediye olsun, ister hibe, ister parasıyla olsun, ister bedava, Katar Emiri'nden alınan uçak da o kadar yanlıştır” değerlendirmesinde bulundu.
     Konu ile ilgili İslam tarihinin önemli isimlerinden Hz. Ebu Zer el-Gifari'nin, “Kendi paranızla aldıysanız israf, milletin parasıyla aldıysanız kul hakkıdır, günahtır” sözlerine atıfta bulunan Koçak, “Bizim aldığımız ölçü budur. Ayrıca kanunlarımıza göre kamu görevi yapanlar asgari ücretin 10 katını geçen hediye alamazlar. Bugün ki asgari ücret ile hesaplarsak üst sınır 16 bin lira en fazla 20 bin lira eder. Peki, bu 500 milyon doları nereye sığdıracağız?” şeklinde konuştu.
   İnşaatı devam eden 3. Havalimanı'nda yaşanan olayları da değerlendiren Koçak, Saadet Partisi olarak olayları en başından beri takip ettiklerini kaydetti. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ve teşkilat yöneticilerinin olay yerine gitmek istediklerini ancak kendilerine türlü engeller çıkartıldığını da belirten Koçak, “Düşünün, polisin, jandarmanın, gazın, TOMA'nın girdiği yere milletin vekili giremiyor! Doğrusu orada saklanmak istenen nedir merak ediyoruz?” diye sordu.

Sağlık

Spor yaparken ter kokusu kabusunuz olmasın!

Sağlık

Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Sağlık

ŞİFA DEPOSU YAZ MEYVELERİ

Sağlık

Çilek, fasulye ve az yağlı yoğurt meme kanseri riskini azaltıyor