Son Haberler

Hasan Şermet ile yolları ayrıldı

Genç sinemacılara tam not

Büyükşehir'le 7/24 ders imkanı

TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor

Bursa'da A Capella rüzgarı

Öğrencilerin karne sevinci

‘Biz oyuncaklarımızı kendimiz yapıp paylaşıyoruz'

Karacabey Ömer Matlı İlkokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Kankal rehberliğinde “Biz Oyuncaklarımızı Kendimiz Yapıp Paylaşıyoruz” projesi kardeş okul olan Eskişehir Avukat Vahap Demirer İlkokulu ile başladı.

   Projenin tanıtımına Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de katıldı. Okul Müdürü Hikmet Ulga, “Projenin ana hede öğrencilerde paylaşım duygularını geliştirmek olup bunun yanında öğrencileri biraz olsun teknolojiden uzak tutmak ve velilerimizin çocuklarına evde oyuncaklarını beraber yaparak biraz daha fazla zaman ayırmalarını sağlamaktır.” dedi.

   Ulga, “Projeye yaklaşık olarak 70 öğrenci ve veli katılmış olup tamamı el yapımı oyuncaklardan oluşuyor. Yapılan bu oyuncaklar Eskişehir’de kardeş okul olan avukat Vahap Demirel İlkokulu´na gönderilecek. Ayrıca kardeş okuldan da yapılan oyuncaklar bizim okulumuza gelmiştir.” şeklinde konuştu.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Bakanlık olarak böyle projeleri önemsiyoruz. Bugünlerde de gündemde olan ve yoğun bir şekilde okullarımızda da uygulanan Sıfır Atık projesine uygun olan anasınıfarından başlayarak öğrencilerin ellerinden naylon oyuncakları alarak onların yerine el emeği

göz nuru olan bezden ve ahşaptan yapılan oyuncaklar vermeyi hedeflemekteyiz. Böyle projeleri destekliyor emeği geçen başta Proje Sorumlusu İngilizce öğretmeni Fatma Kankal olmak üzere okul yöneticilerini, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ederim.” dedi.

Sağlık

Spor yaparken ter kokusu kabusunuz olmasın!

Sağlık

Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Sağlık

ŞİFA DEPOSU YAZ MEYVELERİ

Sağlık

Çilek, fasulye ve az yağlı yoğurt meme kanseri riskini azaltıyor