Son Haberler

Koçak'tan bayram mesajı

MHP'li Erol'dan bayram mesajı

Yaparken de yerken de dikkat!

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Korumacılık trendi büyümeyi tehdit ediyor

Bursaspor’un borcu 425 milyon TL

Karacabey'de taraftarla bir araya gelen Bursaspor Başkanı Ali Ay, Gençlerbirliği karşılaşmasını izleyip, ardından iftar yaptı. Yeni dönemle ilgili destek istedi.

Verilen iftar yemeğine, Bursaspor Başkanı Ali Ay, Karacabey Bursasporlular Derneği Başkanı Vahap Aka, yönetim kurulu üyeleri ve Bursaspor taraftarları katıldı.

   Bursaspor Başkanı Ali Ay yemeğin ardından yaptığı konuşmada, “2,5 senedir yönetimdeyiz. Bu 2,5 sene de Bursaspor'da çok şeyler oldu. Çok daha güzel yerlerde olmamızı tabi ki hepimiz istiyorduk. Özellikle bende istiyordum. Maalesef olmadı. Bursaspor deyince yukarılara oynayan bir takım olmalı. Futbol artık endüstri futbolu oldu. Bu endüstri futbolu içinde maddiyat lazım. Satın alınamayacak tek şey tecrübe. Biz o tecrübeyi kazandık. 450 kişilik fabrikayı yönetiyoruz ama maalesef futbolda olaylar çok farklı. İkiyle ikinin dört etmediği tek kurum bence futbol camiası. İyi olur diye alıyorsunuz ama bir bakıyorsunuz faydası olmuyor. Fransız teknik direktör Paul Le Guen'i getirdik. Dünya markası ve Avrupa'nın en iyi hocalarından biri. İlk yarı 25 puan aldık ama ikinci yarı tökezledik. Neden böyle olduğunu biz yönetim kurulundaki arkadaşlarla biliyoruz. Bundan sonra böyle yanlışlar yapmamaya özen göstereceğiz” dedi.
   Yapılacak olan seçimde tüm oylara talip olduğunu belirten Başkan Ay, “Kongrede 4400 kişi oy kullanacak. Ben hepinizin oyunuzu istiyorum. Profesyonelliğe çok önem vereceğiz. Bundan sonra hem mali tabloyu hem futbolu profesyonel olarak yöneteceğiz. Bazı arkadaşlarla görüştük. Bunların açıklamasını 2-3 gün içerisinde yapacağım. Scout ekibiyle ilgili çalışmalarımız oldu. Sportif direktör ile ilgili çalışmalarımız oldu. Kulübün mali haritasını, fotoğrafını çekecek firmayla ilgili çalışmalarımız oldu.  Bunların hepsini bir araya getirerek Bursaspor'umuzu daha iyi yere getirmek için arkadaşlarımızla uğraş vereceğiz.  Özellikle daha genç arkadaşlarımızı seçtim. Çünkü Bursaspor'un şuan da ihtiyacı olan proje, çalışmak ve koşturmak. Bu genç arkadaşlar gece gündüz çalışacak ve Bursaspor'u çok güzel yere getireceğiz. Bundan kesinlikle emin olun” şeklinde konuştu.
   Bursaspor'un yaklaşık 425 milyon TL borcunun olduğunu belirten Ay, bu borçtan korkmadıklarını söyledi. Ali Ay, “İlk defa burada açıklıyorum. Bizim şuan da 425 milyon TL borcumuz var. Biz aldığımızda borç 100 milyon Euro'ydu. Şuna da Euro olarak borcumuz 85 milyon Euro. Bütün gelirler ve giderler döviz bazında.  İstanbul takımları borcunu döviz olarak açıklıyor. Bizde bundan sonra borcumuzu döviz olarak açıklayacağız. Tabi yanına da TL olarak ta yazacağız. Ben borcumuzu yarı yarıya indireceğiz diye söz vermiştim. Ama bazı projelerde yüzdük yüzdük sonuna geldik. Stat ismi hakkıyla ilgili 30-35 milyon Euro olarak düşünüyorum. Bunu verdiğimizde zaten borcumuz otomatik olarak yarıya düşecek ve Bursaspor çok güzel yerlere gelecek” dedi.
   Yemeğin sonunda Bursaspor Başkanı Ali Ay, Karacabey Bursasporlular Derneği Başkanı Vahap Aka'ya Bursaspor forması hediye etti. 

Sağlık

Yaparken de yerken de dikkat!

Sağlık

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Sağlık

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Sağlık

Eti dinlendirmeden tüketmeyin