Son Haberler

Çöp evde yaşam mücadelesi

‘Galip geldiğimiz için çok mutluyuz'

Çiftçiler zeytin sezonunu açtı

Amatör Spor Haftası sona erdi

‘Milli Görüş'ün prensiplerine kulak verin'

Üreticiye bal gibi eğitim

Çalışan gazeteciler unutulmadı

'10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla gazetemize bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyarette; basın emekçilerinin 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlandı.

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Karan Özenli ve yönetimi, çalışan gazetecilerin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dilekleri olduğunu belirtti. 

'Basın özgürlüğü hukukun güvencesi altında'
   Türkiye'de basın özgürlüğünün hukukun güvencesi altında, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya ve internet gazeteciliği ile dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle eş değer seviyelere yükseldiğine işaret eden Özenli, medya mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak başarılar diledi.
CHP," Gazetecinin özgür olması gerek"
   CHP İlçe Başkanlığı'nın ziyaretinde, CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Karacabey Haber  Gazetesi 'ni ziyaret eden CHP'liler, gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu ancak gazetecinin özgür olması gerektiğine dikkat çekti.
   AK Parti iktidarını eleştiren CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, son 12 yılda birçok şeyde olduğu gibi basın ve medya kuruluşlarına da hükümet tarafından yoğun baskılar yapıldığını kaydetti. Hükümetin gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyen basın mensuplarını sindirerek susturmaya çalıştığını iddia eden Ayfer Şahin Çiftçi, “Basın ve medyanın özgür olmadığı bir ülkede halkın doğru bilgi ve haberlere ulaşması mümkün değildir. Yerelde ve genelde gazetecilerin yoğun baskı gördüklerinin farkındayız. Bu ülkede gazeteci olmak maalesef ki zor. Önceden 'Yasama – Yürütme – Yargı'ya ek olarak toplumsal kontrol merkezi medya da vardı. Ülkenin belirleyici unsurlarından biriydi. Ancak şimdi çoğu gazete ve televizyon, hükümet lehine haberler yapıyor ya da yapmak zorunda kalıyor. Gerçek anlamda gazetecilik yapmak isteyenler ise ya susturuluyor ya da hapislere atılıyor. Böyle bir ortamda ayakta kalabilmek de zor. O nedenle sizleri tebrik ediyoruz. Her şeye rağmen 'Çalışan Gazeteciler Günü'nüz kutlu olsun. İnşallah yakın zamanda gazetecilerin özgür olacakları günleri göreceğiz.” diye konuştu.
'Gazeteciler toplumun bilgilenmesinde önem arz ediyor'
   MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol ve yönetimi ise; Türk demokrasinin kökleşmesinde günümüzün en itibarlı meslekleri arasında ilk sıralarda değerlendirilen gazeteciliğin, hayatın her alanında yaşanılan gelişmelerle ilgili olarak kamuoyunun doğru, tarafsız ve objektif olarak bilgilenmesi için büyük bir önem arz ettiğini vurguladı. 
   Erol, "Siz değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, başarılar diliyoruz.”
Koçak, "Gazeteciler toplumun güçlü sesidir"
   Saadet Partisi Karacabey İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak ve yönetimi gerçekleştirdiği ziyarette, "Çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyoruz. Gazeteciler toplumun güçlü sesidir. Kamuoyunu bilgilendirme, haber verme ve halk adına denetim yapma gibi son derece önemli görevler yürüten basın çalışanlarına demokrasinin tüm kurumlarıyla yerleşmesi açısından da önemli görevler düşmektedir. Basınımızın,  düşünce ve görüş zenginlikleriyle, toplumun bilgilenmesi ve bilinçlenmesinde, huzur ve güven ortamının güçlendirmesindeki rolü büyüktür” şeklinde konuştu.   
Güncü, "Gazeteciler milletin vicdanının sesidir"
   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü; "Kamu adına kutsal bir görev ifa eden tüm gazetecilerin gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."dedi.
   Başkan Güncü "Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyorum.” dedi.
'Gazetecilik fedakarlık ister'
   Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Halit Elbir ve Genel Sekreter İbrahim Temel, ' 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
   Başkan Bertan, Gazetecilerin topluma doğru ve güvenilir bilgiyi aktarmak için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalıştığını söyleyerek, Haber Gazetesi ailesine çalışma hayatlarında başarılar diledi.
" Demokrasinin güçlenmesi, yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkısı vardır''
   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, " Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız,ilimizin, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Basın çalışanları her türlü zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek yılmadan görevlerini yerine getirmek için çalışmaktadırlar. Halkımızın doğru ve tarafsız haber almasını sağlamak için özveri ile görev bilinci içinde çalışmaktadırlar. Demokrasinin güçlenmesi, yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, çalışmalarını sürdüren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.'' ifadelerini kullandı
"Basın; sağlıklı bilgi almanın en önemli aracıdır"
   TÜGVA Karacabey İlçe Temsilcisi Hakan Kılıç, " “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde en önemli kaynak olan basın-yayın organları, vatandaşlarımızın sağlıklı bilgi almasının en önemli aracıdır. Zaman, mekan ve şartlar ne olursa olsun 'ne, nerede, neden, ne zaman, nasıl, kim?' sorularının cevaplarını arayıp bularak hitap ettiği kitleye ulaştırmayı meslek edinmiş fedakar gazetecilerimiz, başta demokrasimiz olmak üzere tüm toplumsal değerlerimizin korunmasında ve devam ettirilmesinde tartışılmaz bir yeri olan meslek grubudur. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
"Basınımız, halkımızın gözü, kulağı, sesidir"
   İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, "Basınımız, tarihin her döneminde halkımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirebilmek için görevini en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır. Her zaman kuruluşlarla halkımız arasında köprü olan basınımız, tüm gelişmeleri bütün ayrıntılarıyla kamuoyunun gündemine taşıyarak çözümüne de büyük katkılar sağlamaktadır. Bu vesile ile "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyoruz.” dedi.
'Basın milletin müşterek sesidir'
   Karacabey Balıkesirlikler Derneği (BALDER) Başkanı Musa Altın ve yönetimi,  "Gazetecilik hem yazılı hem görsel hem de sosyal medyada, kamuoyuna haber servis ederken, doğru haber verme konusunda dikkatli, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gösteren konumunu unutmadan yayın yapan bir faaliyet alanıdır. Bu görevi ifa eden basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz." dediler.

Sağlık

Kuru meyveler, Alzheimer ve demansın ortaya çıkma riskini azaltıyor

Sağlık

KALP İDARE ETMEZ!

Sağlık

En Yaygın 2 Takıntı: Temizlik ve Kontrol!

Sağlık

YEŞİL ÇAY, ANTİOKSİDAN ETKİSİNİN YANINDA KALP –DAMAR SİSTEMİNİ DE POZİTİF ETKİLİYOR