Son Haberler

Karacabey'de kaçak kazıya suçüstü

Sihir, Büyü, Tılsım: Gerçekler ve Efsaneler

Ebru kursları sınırları aştı

‘Hayvancılık can çekişiyor!'

Belediyespor´dan Erduğan´a teşekkür

“Biz önceden dedik, onlar yeni anladı!”

Eğitim-Bir-Sen kadınlar gününü kutladı

Eğitim-Bir-Sen Karacabey İlçe Temsilcisi Abdullah Gürbüz , tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. “Emek ve hak mücadelemiz kadın elinin şefkati ve zerafetiyle daha üst noktalara çıkacaktır.” dedi.

8 Mart Kadınlar Günü  nedeniyle Karacabey Eğitim Birsenli kadın üyeler  Garden Park ta kahvaltıda bir araya geldi.

   Eğitim Bir Sen Bursa 1. nolu Şube başkan vekili Mustafa Sarıgül, Bursa Memur Sen ve Eğitim Bir Sen 1 nolu Şube Kadın Kolları Başkanı Neriman Tok Çokgezer ve Kadın Kolları Yönetimi, Karacabey Eğitim Bir Sen İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları  Eğitim Birsen kadın   üyelerinin  katılımıyla gerçekleşen etkinlikte kadınların toplum içindeki yeri ve önemine vurgu yapıldı.
   Mustafa Sarıgül: Bizlerin ülkemizde rahat ve huzurlu yaşamamız için canını feda eden tüm şehitlerimizi ,Zeytin Dalı harekatında şehit  olan Mehmetçiklerimizi  Allah rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar  versin. Bugün  anne, eş ve kardeş sorumluluğuyla ailenin ve toplumun, sonra ağır çalışma koşullarının yükünü omuzlayan kadınların, sosyal çözülmeyle hızlanan ahlaki çöküşle devam eden, tacizin, şiddetin, terör ve savaşın ağır yükü altında bedel ödediklerini kaydetti.
   Sarıgül, “Hak ve özgürlük ihlallerinin eşi görülmedik seviyelerde sürdüğü dünyamızda en çok mağdur olanlar kadınlar olmuştur, olmaktadır. En az yüz yıldır kitlesel yıkım ve kıyımlara yol açan ve şimdi son vahşetini Suriye'de gördüğümüz savaşların ilk ve çaresiz mağdurları da yine çocuklarıyla birlikte önce kadınlardır. Bizler sendika olarak kadınlarımız için daha iyi çalışma koşullarının oluşması noktasında mücadelemize devam ediyoruz. Bizleri böyle anlamlı bir günde bir araya getiren Karacabey ilçe Temsilcimiz Abdullah GÜRBÜZ e teşekkür ederiz dedi.
  Neriman Tok Çokgezer: “Eğitim Bir Sen olarak önceliğimiz her zaman kadınların  daha iyi koşullarda çalışması için mücadele etmek olmuştur dedi.Bizler çalışma hayatında ne kadar mutlu ve huzurlu olursak  üretime  ve kalkınmaya olan katkımız o derecede artacaktır .
   Abdullah Gürbüz: “26 yıllık sendikal mücadelemizde her zaman bizi destekleyen üyelerimize teşekkür ederiz. Emek ve hak mücadelesini sizlerle beraber daha üst noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır. Bizler mücadelemizde kadınlarımızı arkamızda değil yanımızda görmek istiyoruz.
   Ülkenin en büyük sivil toplum örgütü olan sendikamız çalışan kadınlar içinde  bir çok kazanım elde etmiştir. En büyük kazanımız 12 milyon imza ile talep ettiğimiz kamusal alanda başörtüsü yasağı ayıbının  kaldırılması olmuştur.Çalışan kadınlarımız için mesailerinde esneklik tanınması . annelerin doğum sonrası izin sürelerinin artırılması. Kurumlarında kreş ve bakım evlerinin yapılması bizim önceliğimizdir.” dedi.
   Yeliz Önal: “8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum.Bugün bizleri yalnız bırakmayan Bursa 1. nolu Şube başkan vekili Mustafa Sarıgül’e , 1 nolu Şube Kadın Kolları Başkanı Neriman Tok Çokgezer e ve kadın kolları yönetimine, Karacabey Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Abdullah Gürbüz’e ve yönetimine , Eğitim Bir Sen li  üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Sendikal mücadelemizi bizler de bir üst noktaya taşımak  ve tüm çalışanlara kendi değerlerimizi anlatmak için var gücümüzle çalışacağız.Kadın elinin olduğu her yerde başarı kaçınılmaz olacaktır.” dedi.

Sağlık

TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN...

Sağlık

KALPTEKİ RİTİM BOZUKLUKLARI İNMEYE NEDEN OLUYOR

Sağlık

Okul korkusunu hafife almayın

Sağlık

KIŞLIK KONSERVE YAPARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 MADDE