Son Haberler

Koçak'tan bayram mesajı

MHP'li Erol'dan bayram mesajı

Yaparken de yerken de dikkat!

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Korumacılık trendi büyümeyi tehdit ediyor

İHH'dan iyilik kervanına davet

İHH Karacabey Temsilciliği’nin iyilik kervanı her yıl olduğu gibi bu Ramazan da ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, "Siz de zekatlarınızı ,  fitrelerinizi , kumanyalarınızı , bayramlık  hediyelerinizi bu kervana katabilirisiniz." dedi.

   Bu Ramazan da iyilik kervanına Karacabeylileri de davet eden Hüseyin Kahraman, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
   "2017 Ramazan yolculuğunda İHH;  5 kıtada, Türkiye ile birlikte 104 ülke ve bölgede 5 milyon kişiye ulaştı. Destek ve bağışlarınızla; 322 bin 692 kumanya paketi dağıtıldı, 2 milyon 258 bin 844 kişi bu kumanyalardan faydalandı. Kurulan sofralarla yüz binlerce kişiye iftar yemeği verildi. 130 bin ihtiyaç sahibine zekât, fitre ve fidye ulaştırıldı. 30 bin  çocuğa Ramazan Çocuk Paketi, 55 bin 615 yetime bayramlık elbise hediye edildi.
   Zekatlarınız İHH vasıtasıyla dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.
      Bu yıl  fitre bedeli 19 tl dir. Fitrelerinizi bağışlayabilirsiniz.
      Bağışlarınızla dünyanın dört bir yanına ulaşacak kumanya paketleri bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Kumanyanın içeriği bölgenin durumuna göre temel gıda malzemelerinden oluşuyor.bir kumanya  bedeli 100 tl dir.
      Dünyanın çeşitli bölgelerinde iftar programları düzenliyoruz. Bir kişinin iftar yemeğini ikram edebileceğiniz gibi binlerce kişinin katıldığı bir iftar programına da destek verebilirsiniz. iftar programlarında bir kişiye yemek ikram  etmek için 10 tl bağışlayabilirsiniz.
   Bayram gününü yeni elbiseleriyle karşılasınlar diye binlerce yetim çocuğa bayramlık hediye ediyoruz. Siz de bağışlarınızla bir ya da daha fazla yetimi sevindirebilirsiniz. Bir çocuğun bayramlık sevincine ortak olmak için 120 TL bağışlayabilirsiniz.
   İHH Bursa Karacabey Temsilciliği olarak  bu yılda Ramazan faaliyetlerimize İhtiyaç sahibi ailelerimize kumanya dağıtımı  ile başladık . ve yaklaşık 100 adet kumanya paketini ailelerimize ulaştırdık.
   Bu yılda halkımıza daha yakın iç içe olabilmek ve dernek faaliyetlerimizi anlatmak için iki yere Ramazan tanıtım standı açacağız.Bunlardan biri Ramazan boyunca açık olacak olan Gazi mahallesindeki  çadırımız , bir diğer çadırımızı ise 29.mayıs 5 haziran tarihleri  arasında pazaryerindeki çeşme başında açacağız.
   30 mayıs Çarşamba günü tüm halkımızın davetli olduğu ümmet iftarımızı her yıl olduğu gibi  bu yılda Ulu Camimizin bahçesinde gerçekleştireceğiz ve iftardan  sonra Suriye için 2 yardım  tırı uğurlayacağız.
   8 Haziran Cuma günü Cuma namazını müteakip 36. Suriye yardım tırımızı İmaret Camii önünden uğurlayacağız.
ARAKAN'A YARDIM EMİRSULTAN KÖYÜ PROJESİ
   Bursa İHH Temsilciliği'nin üstlendiği en büyük projelerden biri olan Emirsultan Köyü projesi ile Bangladeş te mülteci durumda olan 300 aileye bambu dan yapılan 16-19 metrekarelik bir  barınak , jütten yapılmış zemin kaplayıcı , yatmak için 3 adet hasır, güneş paneli, dumanı dişarıya verecek özel bir pişirme ocağı ve mutfak malzemeleri dağıtılacaktır.     
   Derin Su Kuyusu : proje kapsamında ortalama 300- 350 metre derin su kuyuları ve 5 ton kapasiteli su tankı açılacaktır. Bir derin su kuyusunun maliyeti 25.000 Euro dur.
   Sağlık Merkezi : Proje kapsamında Bambu ve Tenteden yapılmış 85 metre karelik bir sağlık merkezi kurulacak. 2 doktor , 2 Hemşire , ve 1 eczacıdan oluşan ekip bir yıl boyunca günlük 100 – 150 kişiye  sağlık hizmeti verecek.
   Çocuk Okulu : Çocukların hijyenlerinden elbiselerine, güvenli ve temiz bir mekandan oyuncaklarına kadar her şeylerini karşılayacak bir merkez oluşturulacak. 
   Mescit yapımı : Bambudan bir adet mescit yapılacak. 
   Hafızlık Eğitimi ve İslami İlimler merkezi kurulacak.
   Bambu Evleri , Sağlık Merkezi , Mescit , Okul , Derin Su kuyusu , Hafızlık Merkezi ve İslami İlimler Merkezi , Kampın işletimi , çöplerin toplanması , yeşillendirme , çevre düzenlenmesi ve merdiven yolları ile Bursa mızın projesi olan Emirsultan Köyü yaklaşık 500.000 euro ya malolacak.
     Bizlerde Arakan lı mülteciler için hazırlanan Emirsultan Köyüne yardımlarınızı bekliyoruz. Bambu evlerin bir adetinin maliyeti 600 euro dur."

Sağlık

Yaparken de yerken de dikkat!

Sağlık

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN BESİNLER

Sağlık

Kurban Bayram'ında Bilinçli Et Tüketmek Önemli

Sağlık

Eti dinlendirmeden tüketmeyin