Son Haberler

Karacabey'de kaçak kazıya suçüstü

Sihir, Büyü, Tılsım: Gerçekler ve Efsaneler

Ebru kursları sınırları aştı

‘Hayvancılık can çekişiyor!'

Belediyespor´dan Erduğan´a teşekkür

“Biz önceden dedik, onlar yeni anladı!”

İYİ Kadınlar "emekçi kadınlar günü"nü kutladı

Karacabey'de İYİ Parti'li kadınlar 8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla bayanları ziyaret ederek, krem hediye ettiler.

Ziyaretlerde konuşan İYİ Parti Karacabey İlçe Başkan Yardımcısı ve Bayan Çalışmaları Sorumlusu Neriman Özcan,” Parti ilkesi olarak tüm kadınlarına önem veren kadın hareketlerine saygılı toplumun ve siyasetin her kesiminde görev alabilecek yetkinlik ve becerilere sahip öz güvenli bireyler olduğunu kabul eden, ikincilleştirilmemiş bireyler olarak görmekteyiz. Bunun kanıtı olarak ta partimizde kadınlar kolu şeklinde bir oluşum yoktur. Partimizde kadın hareketi olarak katılımcı, eşit, söz sahibi bireyler olarak kadınlar vardır. Partimizin diğer partilere göre kadın kotası en yüksek orana sahip parti olarak siyaset hayatına başlamış olmasından da onur ve gurur duymaktayız. Zorluklarla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızı sadece bir güne sığdırabilmemiz elbette mümkün değildir.
   2017 yılının en çok tartışılan gündemlerinden biri, hiç şüphesiz kadına yönelik şiddet ve cinayetlerdir. Yüzlerce kadın sokak ortasında cinayete kurban giderken, konu ile ilgili koruyucu yasal tedbirler alınamadı. Bu, vicdanları yaralayan bir durumdu. Kadına şiddet eğilimi giderek artarken, bunun ekonomik ve sosyal boyutu göz ardı edildi. Farklı gündemlerle konu, kamuoyunun gözünden kaçırılmaya çalışıldı. Bu hamaset ve suni gündemlerle milletimiz uyutulurken; kadınlarımız sokaklarda öldürülmeye devam ediyor. Küçük yaştaki kız çocuklarımız tecavüze uğrayıp öldürülüyor veya evlendiriliyor. Böyle bir dönemde Dünya Kadınlar Günü idrak ediliyor ne yazık ki.
   Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen, yine de Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in ifade ettiği gibi; "İYİ Parti bir zorunluluktan doğdu. İYİ Parti siyasi tıkanmışlığı açmak için doğdu. İYİ Parti her ağzını açanın Atatürk'e, Atatürk'ün annesine, kadınlara ve çocuklara hakaret etmesi üzerine, kadınların bunalmasının sonucunda, bir kadın hareketi olarak doğdu. Bir kadın hareketi olan ve kadına en yüksek değeri veren İYİ Parti olarak; emeğin, bereketin ve üretimin simgesi olan kadınlarımızın, iş gücüne katılımda karşılaştıkları sorunları çözmek, kadınlarımıza ve çocuklarımıza karşı şiddet ve cinsel istismar suçlarını işleyenlere en ağır cezanın uygulanmasından yanayız. Türk kadınını layık olduğu yere taşımak için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu vesile ile daha iyi günlerde, Kadın hak ve özgürlüklerinin en üst düzeyde yaşandığı bir zamanın özlemi ile çalışmalarımıza ve mücadelemize son hızla devam edeceğiz. Bütün Dünya Kadınlarına Sağlık, Mutluluk ve Esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz."  ifadelerini kullandı.

Sağlık

TIRNAK BATMASINI ÖNLEMEK İÇİN...

Sağlık

KALPTEKİ RİTİM BOZUKLUKLARI İNMEYE NEDEN OLUYOR

Sağlık

Okul korkusunu hafife almayın

Sağlık

KIŞLIK KONSERVE YAPARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 MADDE