LÖSEV iyilikler tırı Bursa'daAnadolu'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyacı olan lösemili ve kanserli ailelere yardımlarını ulaştıran LÖSEV İyilik Tırı, Bursa'da ailelere iyilik ve umut dağıttı. 
MHP'li Kaya'dan,19 Mayıs mesajıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Zerda'dan 6 gündür haber yokKaracabey Hamidiye Mahallesi oturan16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan kızları Zerda Çalışkan'ın 6 gündür kayıp olduğu öğrenildi.
Müzeler film platosuna dönüyorBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından müzelerin tanıtımını sağlamak amacıyla liselerarası video çekimi yarışması düzenlendi.
Ramazan birliktirHer Ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri “Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım” sloganıyla vatandaşların iftar sofralarına konuk olan AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları, bu Ramazan ayında da “Sofranız Soframızdır” diyerek çat kapı ev ziyaretlerini sürdürüyor. Kendi hazırladıkları yemeklerle ihtiyaçlı aileleri iftarda yalnız bırakmayan AK Parti'li kadınlar, bir ekmeği bölüşmenin manevi hazzını yaşadıklarını söyledi.
Engeller toplumla birlikte aşılabilirBirleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Terminale modern camiBURULAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali esnafının desteğiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Terminal Camii, Başkan Alinur Aktaş tarafından ibadete açıldı.
ERKAN AYDIN'A TÜRKPA NİŞANIAydın'a TÜRKPA'nın ilk on yılında iz bırakan kişilere verilen özel hatıra nişanını TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop tevdi etti.
Ulaşım ‘19 Mayıs'ta' öğrencilere ücretsizÖğrencilerin ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda' toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarına imkan tanıyan düzenleme, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan oylamada oybirliğiyle kabul edildi.
Longoz bölgenin yeni gözdesiKaracabey Belediyesi'nin projeleri ile büyüklüğü bakımından Türkiye'nin en büyük subasar ormanı olan Karacabey Longozu'na ilgi her geçen gün artıyor.