Safkan Arap taylarından 4 milyon 848 bin lira gelirTarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) Bursa Karacabey Tarım İşletmesinde ihaleyle satılan 67 safkan Arap tayından 4 milyon 848 bin lira gelir elde edildi.
Karacabey'de mısır tarlasından uyuşturucu çıktıDrone ile havadan kontrol yapan jandarma, mısır tarlasında kurutulmaya bırakılmış vaziyette 21 bin 957 kök kenevir ile 3 bin 806 gram kubar esrar maddesi bulunduğunu tespit etti. Kenevir maddesine el koyan jandarma ekipleri, kenevir maddelerini imha etti.
Karacabey'de kurbanlık fiyatları belli olduKaracabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca ile Karacabey Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birol Demir, kurbanlık küçük ve büyükbaş hayvan fiyatlarını açıkladı.
‘Darbeyi milletimiz engelledi'Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasına Hakkâri'de şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Koçak, acılı ailelerine sabr-ı cemil diledi. Tunceli'nin Ovacık ilçesinde mayına basarak vefat eden 4 ve 8 yaşlarındaki çocukları da anan Koçak, başsağlığı diledi.
CHP'den mağdur işçilere destekCHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, 1 Haziran'da kapatılan tekstil fabrikasından maaşlarını ve tazminatlarını alamayan 132 işçiye destek ziyaretinde bulundu.
Barajlar drone ile kontrol altındaBüyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Bursa'ya içme suyu temin eden Doğancı ve Nilüfer Barajlarını drone ile kontrol ediyor.
Değerlerimiz gün yüzüne çıkıyorBalıkesir Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü birincilikle bitiren Karacabeyli Mehmet Bıldırcın, lisans bitirme tezinde konu aldığı 'Osmanlı Döneminde Mihaliç Kazası ve İskelesi'' çalışmasını Belediye Başkanı Ali Özkan'la paylaştı.
BTÜ'de tercih günleri ÖSYM tarafından geçtiğimiz hafta Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puan ve sıralama sonuçlarının açıklanması sonrasında aday öğrenciler ve aileleri üniversite heyecanını yaşamaya başladılar.  
Aktaş: Sözlerim çarpıtıldı!Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayı meclis toplantısında ‘bayram tatilinde toplu ulaşımın ücretsiz yapılmasına ilişkin görüşmelerdeki' sözleri çarpıtılan Başkan Alinur Aktaş, bir televizyon kanalında konuya açıklık getirdi.
Zabıtadan dilenci operasyonuBursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı operasyon düzenledi.