Son Haberler

Çöp evde yaşam mücadelesi

‘Galip geldiğimiz için çok mutluyuz'

Çiftçiler zeytin sezonunu açtı

Amatör Spor Haftası sona erdi

‘Milli Görüş'ün prensiplerine kulak verin'

Üreticiye bal gibi eğitim

Kuraklık çiftçiyi endişelendiriyor

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Kış mevsimi gelmiş olmasına rağmen yağışların Karacabey'de etkili olmadığını belirterek, çiftçinin yağmuru beklediğini söyledi.

Meydana gelen kuraklık nedeniyle birçok tarım ürününün zarar göreceğini belirten Erdem, toprağın yeteri kadar yağmur almaması durumunda hububat, sebze üretimi ve veriminde ciddi sorunların yaşanacağını söyledi.
   Yağış olmadığı için toprak altındaki tohumların çürüdüğünü belirten Erdem, "Allah'tan hayırlı yağışlar ve bol bereketli mahsuller diliyoruz."dedi.
   Erdem, "Ekimi yapılan ürünlerin bir kısmı yağışların olmamasından dolayı zarar gördü. Aralık ayında az da olsa yağışlar oldu. Bu dönemde çiftçiler, tarlalara ekim işlemlerine başladılar. Fakat bu dönemde etkili olan yağışlar, ekilen ürünlerin bir kısmının çimlenmesini geciktirdi. Geriye kalan tohumlar ise yeterli yağış alamadıkları için zarar gördü." ifadelerini kullandı.
    Buğday, yulaf, arpa, fii, soğan gibi ürünlerin şuanda tarlalarda ekilmiş durumda olduğunu söyleyen Erdem, aynı zamanda Nisan - Mayıs aylarında ekilecek olan ürünlerinde kuraklık nedeniyle etkileneceğinden endişe ettiklerini ekledi.
  Başkan Erdem, "Umuyoruz ki önümüzdeki gün ve aylarda yağışların çiftçiyi olumlu yönde etkilemesini umuyoruz." şeklinde konuştu.

Sağlık

Kuru meyveler, Alzheimer ve demansın ortaya çıkma riskini azaltıyor

Sağlık

KALP İDARE ETMEZ!

Sağlık

En Yaygın 2 Takıntı: Temizlik ve Kontrol!

Sağlık

YEŞİL ÇAY, ANTİOKSİDAN ETKİSİNİN YANINDA KALP –DAMAR SİSTEMİNİ DE POZİTİF ETKİLİYOR