Son Haberler

Safkan Arap taylarından 4 milyon 848 bin lira gelir

Karacabey'de mısır tarlasından uyuşturucu çıktı

'Devletin hemen ‘seni hapse atıyoruz' demesi doğru değil'

BAŞKAN USTA DONJİ VAKUF BELEDİYE BAŞKANI HUSA SUSIÇ'İ AĞIRLADI

MEDYA SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ERZURUM'DAN ÇAĞRI

Kocayayla, 50 Bin kişiye ev sahipliği yaptı

Öğrencilerin karne sevinci

17 Eylül 2018 tarihinde start alan 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı kapsamında, Karacabey’de yaklaşık 14 bin öğrenci ve 802 öğretmen ile ülke genelinde 17 milyon 535 bin 236 öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen dün itibariyle yaz tatiline girdi.

Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme sonrası 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019’da başlayacak. 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 25 Kasım’dan 17 Ocak’a kadar birinci dönem devam edecek. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)
   İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.
“Önemli olan sınav değil sizsiniz..."
   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, eğitim-öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
   Emin Dingin mesajında şunları söyledi;
   "2018 -2019 Eğitim Öğretim yılını dün itibariyle tamamladık. Başarılı bir yıl geçirmemizdeki en büyük katkı hiç şüphesiz ki öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve saygıdeğer velilerimize aittir. Bunun yanında bu amaç uğruna insan yetiştirme sevdamıza ortak olup, bizlere yol arkadaşlığı yapan tüm özel ve resmi okul ve kurumlarımız ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına aynı zamanda basınımıza ve tüm sivil toplum örgütlerine de teşekkürü bir borç biliyorum.
   Okullarımızda 802 öğretmenimizle birlikte yaklaşık 14 bin öğrencimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
   Değerli meslektaşlarım, Sizler toplumun öncüsü, geleceğin gönüllü mimarlarısınız. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için teşekkür ediyoruz. Birlikte yapacağımız daha çok işimiz var ve beklentileri boşa çıkarmayacağınıza da inanıyorum. Bu büyük fedakârlığı karşılıksız yapabilecek tek meslek olan öğretmenlik, topluma yön verdiği gibi örnek de teşkil eder. Bu mesleği bihakkın yerine getirdiğimizde misyonumuza ulaşmış olacağız.
   Kıymetli veliler, Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Bu işler de sizsiz olmaz. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
   Kurum idarelerine, yerel yönetimlere ve sivil toplum kuruluşlarına destekleri için teşekkür ediyorum.
   Sevgili Öğrenciler, Yıl içerisinde çokça okudunuz, yazdınız ve dinlediniz. Tatili, dinlenmeyi hak ettiniz. Tatili dinlenme ve kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirin. Unutmayalım ki giden zamanı geri getiremeyiz.
   Karne sadece öğrencinin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizindir.  Hepimiz kendimizi sorumlu hissetmeli, eksikliklerimiz varsa el birliği ile tamamlamalıyız. Biraz özen ve kararlılıkla her zorluğun aşılacağına inanıyor ve sizlerden umutlu olduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
   YKS sınavına girecek 12.sınıf öğrencilerimize, gelecek öğretim basamağında, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum.
   Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 15-16/06/2019 tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacaktır.
   14-15 Haziran gecelerinde ilçemiz genelindeki sağlanacak sükûnet ve sessizlik öğrencilerimizin sınav sabahı dinlenmiş ve zinde bir şekilde sınava girmelerini sağlayacaktır. Bu sebeple tüm halkımızın bu hususa dikkat etmelerini diler, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.
   Ve unutmayın önemli olan sınav değil sizsiniz..."

Sağlık

KENDİSİ KÜÇÜK ETKİSİ BÜYÜK MEYVE KİRAZIN 6 YARARI

Sağlık

YAZ AYLARINDA EN SIK GÖRÜLEN 5 ENFEKSİYON HASTALIK

Sağlık

SICAK HAVALARDA TANSİYONU DAHA SIKI TAKİP EDİN

Sağlık

Merkel'in gizemli hastalığına ön tanı