Son Haberler

Hasan Şermet ile yolları ayrıldı

Genç sinemacılara tam not

Büyükşehir'le 7/24 ders imkanı

TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor

Bursa'da A Capella rüzgarı

Öğrencilerin karne sevinci

Yavru baykuş maskot oldu

Karacabey'de önceki gün belediye ekiplerince bulunan yavru kulaklı baykuş ilgi odağı oldu. Makam odasında ağırladığı yavru kuşu eliyle besleyen Belediye Başkanı Ali Özkan, bakımının yapılmasının ardından uzmanlara teslim edildiğini söyledi.

   Kar yağışının etkili olduğu geçtiğimiz günlerde ağaçtan ikinci kez düşerek yerde donma tehlikesi geçiren yavru kuşu makam odasında ağırlayan Başkan Ali Özkan sevimli kuşun bakımının yapılması için uzmanlara teslim edildiğini söyledi.
   Önceki gün belediye ekiplerince kar yağışı nedeniyle parklarda sokak ve yaban hayvanları için yemleme çalışması yapılırken fark edilen yavru baykuş görevliler tarafından korumaya alındı. 
   Belediyeye getirilen yavru baykuş Belediye Başkanı Ali Özkan'ın ilgi odağı oldu. Sevimliliği ile dikkat çeken yavru kuşu makam odasında ağırlayan Özkan, "Normalde kışın baykuşların kışın ürememesi lazım.  Etle beslendikleri için kışın beslenmeleri sınırlı oluyor. Geçtiğimiz yıl Karacabey ilçesinde kar yağışının az olması ve kış şartlarının olumsuz olması nedeniyle fare sayısında ciddi bir atış oldu. Hal böyle olunca kışında beslenme konusunda sorun yaşamıyorlar. Bu yavru da kışın doğmuş bir yavru. Bu tarz ihbarlar aldığımız zamanda ekiplerimizi bölgeye hemen gönderiyoruz. Yıl boyu sadece sahipsiz sokak hayvanları için değil yaban hayvanları içinde ekiplerimizi yardıma yolluyoruz. Bu sevimli kuşu da misafir ettik ve bakımların yapılması için işin uzmanlarına teslim edilecek. Ardından doğasına salınacak. Belediye personeli olarak yavruya çok alıştık. Adeta belediyenin maskotu haline geldi. Tabiki bülbülü altın kafese koymuşlar yine de vatanım demiş. Sadece şehir içinde değil tüm canlılara elimizden gelen desteği sağlamanın peşindeyiz ve vatandaşlarımızda bu bilinçle hareket ediyor" dedi.
   Sevimli tavırları ve ilginç görünümü ile belediye çalışanlarının da ilgi odağı haline gelen baykuş bir anda ilçenin ve belediyenin neşesi oldu. Belediye personeli Alper Tüydeş tarafından elle beslenen yavru baykuş tüm dikkati üzerine çekmeyi başarıyor. Aynı ağaçtan ikinci kez düştüğü belirlenen yavru baykuş büyütülünce tekrar doğasına salınacak.
Hayvan Dostu Kent Karacabey
   "Hayvan Dostu Kent" sloganıyla kamuoyunda yer bulan Karacabey sadece sahipsiz hayvanlar için değil yaban hayvanları içinde ciddi çalışmalar yürütmekte. Avrupa Leylek Köy Ünvanı yine bu ilçede yer alırken Türkiye'de ilk kez yapılan ve dünyada büyük ses getiren Pelikan Göçü Sayımları da ilk ve tek olarak Karacabey'de yapılıyor. Bunun yanında Trakuş kampları, Uluslararası kuş konferansları gibi yaban hayatı için önem arz eden organizasyonlara da ev sahipliği yapan ilçe, sınırları içerisinde ayrıca 3 büyük köpek barınağı, Ayı Barınağı ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi, At Hastanesi ve Özel Kuş Cenneti'ni barındırıyor.

Sağlık

Spor yaparken ter kokusu kabusunuz olmasın!

Sağlık

Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Sağlık

ŞİFA DEPOSU YAZ MEYVELERİ

Sağlık

Çilek, fasulye ve az yağlı yoğurt meme kanseri riskini azaltıyor