Haber Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 18:00 Bu haber 1392 kez okundu
 
BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
KÜLTÜR Haberi
BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

BUSMEK Filografi Öğretmeni Kübra Kaya ve 12 ihtisas sınıfı kursiyerinin 2 yıllık çalışmalarının sonucu ortaya çıkan 43 eser, sanatseverlerden tam not aldı.

Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, “BUSMEK, açıldığı günden bu yana her geçen gün büyüyen, gelişen bir ağ oldu. Her dönem vatandaşlarımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Bizler vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılayabilmek için BUSMEK bünyesine yeni merkezler kazandırıyor, Büyükşehir sınırlarına dâhil olan tüm ilçelerimizi bu eğitim ağına katmak için gayret gösteriyoruz. Ayrıca daha çok insana sanatlarımızı tanıtmak amacıyla buna benzer sergilerle vatandaşlarla bir araya geliyoruz.  “Güz” temalı sergimizin açılışında bulunmaktan gurur duyuyorum. Yapılan çalışmalar gerçekten çok özel ve el emeği göz nuru eserler. Öğretmenimiz Kübra Kaya ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Filografi Öğretmeni Kübra Kaya da “Bu branş, BUSMEK’te en çok talep gören branşlardan biridir. Tel ve çivilerin hünerli ellerle bir araya gelmesiyle oluşan bu sanatı vatandaşlarımız ilgiyle takip ediyor. Biz bu sergide özellikle modern ve özgün tasarımlara yer vermek istedik" diye konuştu.

Sergide Öğretmen Kübra Kaya'nın yanı sıra kursiyerler Atike Arslan, Dilek Kocaman, Duygu Yılmaz, Ebru Kızılırmak, Emin Saraç, Ezgi Bayrak, Gülay Pakça, Hediye Öztürk, Hilal Dedeoğlu, İlhan Gök, Kadriye Arslan ve Meral Öztürk'ün eserleri yer alıyor. Filografi branşında 12  ihtisas sınıfı öğrencilerinin 2 yılda hazırladığı alışılmışın dışında 43 özgün tasarım eserin yer aldığı sergi 20 Kasım 2021 tarihine kadar gezilebilecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Rabia FİDAN
Etiketler: BUSMEK’ten, 'güz', temalı, filografi, sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.