Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 16:12 Bu haber 1922 kez okundu
 
İnkaya'dan örnek projeye destek
Karacabey ve Bursamızın en eski aktif köy derneklerinden İnkaya Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz günlerde örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.
YAŞAM Haberi
İnkaya'dan örnek projeye destek

    Paşa TV bünyesinde çekilen 'Xbilinmeyen yaşamlar' konulu YouTube dizisinin 5.bölüm 'Kadına şiddete hayır!' temalı bölümünün çekimlerini İnkaya köyünde gerçekleştirildi. Köydeki güzel dış mekanlarda yapılan çekimlerde köy sulama göleti, köye ismini veren mağara, Nilüfer çayı kullanıldı.

   İç mekanlarda ise;  köydeki tarihi eski demirci dükkanını ve yine köy sakinlerinin evleri kullanıldı.

   Konu hakkında bilgi veren İnkaya Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Yıldız, dernek olarak yaptıkları sayısız faaliyet ve projeler e bir yenisini ekleyerek sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'Kadına şiddete hayır!' konulu dizinin çekimleri için büyük destek verdiklerini söyledi.

   Dizi çekimlerinde dernek başkanı olarak kendisinin de küçük bir rolde oynadığı belirten Yıldız, böyle bir proje ye katkı sağlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

   Derneğin güncel  faaliyet alanlarında çalışmalar yaptığını anlatan Başkan Yıldız; Tarım hayvancılık sektöründe ki ve köylünün yaşadığı sorunları ve en çokta Nilüfer çayındaki kirlilik için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

   Derneğin sosyal sorumluluk projelerine de katkılar sağladığını, önceden yapılan bir çok etkinliklere ilave olarak son zamanlarda oldukça  ülkemizde çokca yaşanan kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlere sessiz kalmamak için bu projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

   Köylülerin ve üyelerin destek verdikleri  çok daha güzel etkinliklere imza atmak için çalıştıklarını, fakat pandemiden dolayı çok fazla birşey yapma imkanı olmadığını söyleyen Başkan Yıldız, "Ülkemizdeki ve dünyadaki hastalıkların bitmesiyle çok daha güzel etkinlikler yapacağız." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İnkaya'dan, örnek, projeye, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.