Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 18:03 Bu haber 5501 kez okundu
 
Karacabey’e Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası
Asırlık güvenle çiftçilerin emeklerini tarladan sofraya vatandaşlara daha kaliteli ve ucuza ulaşmasını sağlayan Türkşeker, Karacabey’de Çiftçi İletişim Noktası’nı hizmete açıyor.
EKONOMİ Haberi
Karacabey’e Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası

Geçtiğimiz yıl salçalık domates üreticisi çiftçilerin yaşadığı fiyat sorununda piyasayı regüle edecek şekilde müdahale ederek çiftçilerin emeklerini koruyan Türkşeker, Karacabey’deki Çiftçi İletişim Noktası ile bölgedeki üreticilerin yanında olacak.
   Karacabey’de hazırlıkları süren Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası’nı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Asırlık kuruluşumuz Türkşeker, her zaman çiftçimizin ve vatandaşlarımızın yanındadır. Özellikle bölgemizdeki salçalık domates ve biber üreticilerimiz başta olmak üzere pancar, hububat ve ayçiçeği üreticisi çiftçilerimizin lehine ürünlerini gerçek fiyatlarından alarak piyasadaki spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmiştir. Bu noktada, özellikle stratejik ürünlerde tüketicimizin aleyhine fiyat artışının da önüne geçilmiş oldu. Ben öncelikle bu vizyonu ortaya koyan Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfü Elvan’a ve Genel Müdürümüz Mücahit Alkan’a teşekkür ediyorum.


   Türkşeker Çiftçi İletişim Noktası, Türkiye’nin salçalık domates üretiminin yüzde 50’sinin gerçekleştiği Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Balıkesir bölgemizdeki özellikle salçalık domates üreticilerimiz başta olmak üzere çiftçilerimizle iletişim ve koordinasyonu sağlamayı amaçlamaktadır.


   Türkşeker, besi ve süt hayvancılığında kaliteli ve piyasanın yaklaşık yüzde 15 altında yem fiyatıyla da hayvancılıkla ilgili doğru ve yerinde bir adım atmıştır. Tüketici ayağında; bakliyat, şeker ve salça başta olmak üzere vatandaşlarımızın daha kaliteli ve ucuza ürün almasını sağlayacak bir sistem kurulmuştur. Üretici ve tüketici ayağını birlikte ele alan, piyasayı manipüle eden kartel yapıları etkisiz hale getiren, tarımsal üretimle hayvancılığımıza birlikte katkı sağlayarak yeni bir açılım ortaya koyan Türk Şeker’e yeni tarım vizyonumuza katkıları için teşekkür ederim. Bölgemize, çiftçimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’e, Türkşeker, Çiftçi, İletişim, Noktası,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.