Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:43
 
‘Kenetlenerek, yola devam!’
AK Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, görevde olan ilçe yönetimlerinin davet edildiği 'Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nı geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
‘Kenetlenerek, yola devam!’

Karacabey Ticaret Borsası Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya;  AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin ve Ahmet Kılıç, Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Bursa İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, AK Parti İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle başkanları katıldı. 


   Toplantının Divan Başkanlığı'na AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erol Şen seçilirken, üyeliklere Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun, Ana Kademe İlçe Sekreteri Fahri Elezoğlu getirildi. Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden toplantıda ilk olarak Faaliyet Raporu'nun sunumu yapıldı. 
   Yoğun alkış alan sunumun ardından toplantıda Barış Pınarı Harekatı ile ilgili “Yılmayan, korkmayan bu ülkenin Cumhurbaşkanı sayesinde kısa sürede Barış Pınarı Harekatı'nda sonuç elde ettik. Sahada kazandık, masada da kazandık. Biz bu işi başardık. Türkiye hem sahada hem de masada kazandı” mesajı verildi.
   AK Parti'nin 2023 gibi belirlenen hedeflerde başarıya ulaşması için kenetlenerek çalışmalara devam edileceği vurgusunun yapıldığı toplantının açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan gerçekleştirdi.
    İlçe Başkanı İşcan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki “Erdemliler Hareketi” ile siyaset sahnesine 2001 yılında giren AK Parti, türlü engellere karşın başarılarla dolu 17 yılı geride bıraktı. AK Sevdamız 18 yaşında. Bu kutlu yürüyüşün basamaklarından biri olan ilçe istişare meclis toplantımız hayırlara vesile olsun. 
   Dünya yeniden kuruluyor. Gizli saklı bir yanı kalmadı. Hepimiz bunun farkındayız. Ama kesin olan bir şey var ki dünyanın ağırlık merkezi değişiyor. Bir millet yeniden uyanıyor. Kökü mazide olan bu millet, kendi seçtiği Cumhurbaşkanı ile kendi geleceğini inşa ediyor. Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan'a bizimle bir ve beraber olup Karacabey'in yerel sorunlarını üstün gayretiyle çözme çabası içinde olması sebebiyle kendisine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
   Biz AK kadrolar; milletin içinden gelen milli ve yerli bir hareketiz. Milletin değerlerini esas alıp istikamet belirleyip yol alıyoruz. Aslında tüm bu yaşadıklarımız bu kutlu yürüyüşün doğum sancılarıdır. Derdimiz de, davamız da, sorumluluğumuz da çok büyük. O yüzden yüreği ellerinde bizi bekleyenlere umut olacağız. Durmayacağız, hiç durmayacağız, onların tuzaklarını boşa çıkaracağız. Durmadan yola devam edeceğiz. Bizler ilçe teşkilatı olarak bu amaca yönelik çalışmalarımızı yapmakta kararlıyız. Yeni arkadaşlarımızla birlikte çıtayı daha çok yükseltmek için sizler önünde yeniden söz veriyoruz. Bizleri hiç yalnız bırakmayan, bizim dertlerimizle dertlenen Milletvekilimiz Sayın Mustafa Esgin'e saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, elde edemeyeceğimiz zafer yoktur” diye konuştu.
   İşcan'ın ardından konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tek dertlerinin Karacabey'e hizmet olduğunu vurguladı. Özkan, “Tarım ve hayvancılık bizim olmazsa olmazımız. Bunun yanında turizm ve teknolojik yatırımlarımızı önemsiyoruz demiştik. Bu noktada gösterdiğimiz çalışma ve gayretle hep birlikte 3T vizyonu üzerinde durduk. 3T, sadece Karacabey Belediyesi'nin değil, bütün Karacabey'in ortak yol haritası olmuş vaziyettedir. Devlet yatırımları, Büyükşehir ve İlçe Belediyesi yatırımları açısından çok şanslı bir dönemi yaşıyoruz. Önemli hizmetlerden bir tanesi de Gölecik Baraj Projesi'dir.  Bu hizmet bu dönemde Karacabey'e damga vuracak. Yine Teknosab da Karacabey'in yüz akı projelerinden bir tanesi. Büyükşehir Belediyemiz de sahil projesini tamamlıyor. Bununla birlikte Avrupa Yatırım Bankası'ndan altyapı için alınan kredi neticesinde Karacabey, Mustafakemalpaşa ve İnegöl'de hizmet çalışmalarına başlanılacak. Karacabey Belediyesi olarak katlı otopark, Taziye Evi, alkollü mekanların şehir dışına çıkarılması, Kademe binası, Öğretmenler Parkı inşaatı ve kırsal mahallelerdeki parke taş çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. 
   Biz göreve gelirken rutin belediyecilik anlayışı ötesinde kent ekonomisine değer katacak projelerin de takipçisi olacağımızın ve farklı bir belediyecilik anlayışı ile yönetim tarzı sergileyeceğimizi ifade etmiştik. Her alanda bu çalışmaların takipçisiyiz ve somut neticelerini de almaya başlıyoruz. Nestle arkasındaki 1000'lik plan noktasındaki çalışmalarımızda son aşamaya geldi. Yeni yıl itibariyle yeni yatırımların müjdesini de Karacabey'e vereceğiz ve en fazla muhatap olduğumuz işsizlik konusunda da genç kardeşlerimizin derdine derman olma mutluluğunu yaşamış olacağız.” şeklinde konuştu.
   Karacabey'i daha iyi noktalara taşımak için Ankara, Bursa ve Karacabey üçgeninde tam bir uyum ve koordinasyonla çalıştıklarını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Otoyol projesi, sanayi ve istihdam şehri olan ilçemizin, turizm potansiyeli, longoz ve ıhlamur ormanları ile tarıma dayalı sanayide çok büyük üstünlüğü var. Karacabey çok değerli bir bölge. İlçemizdeki bu fırsatları hep birlikte geliştirmek için çalışıyoruz. Özellikle domates şehri olan ilçemizde çiftçilerimiz ile fabrikalarımız arasındaki tek taraflı anlaşma çiftçimizi mağdur ediyordu. Bu anlamda bakanımızın bilgisi çerçevesinde önümüzdeki süreçte çiftçilerimizi mağdur etmeyecek anlaşmaları gerçekleştireceğiz. Tarlada kalan 35 bin ton domatesin alınarak işlenmesi noktasında gayretlerimiz oldu. Yapmakta olduğumuz yollarımız, alt yapımız var. Karacabey'in bütün alt yapısı, kanalizasyon, içme suyu çok yakın bir süreç içerisinde değişecek ve yenilenecek.  Alt yapı süreci başladığında yollarımız toz ve çamur olacak. Ama Karacabey için tarihi öneme sahip bu alt yapı yatırımında yaşanabilecek süreci hep birlikte yönetmek mecburiyetindeyiz. Karadere inşaatımız yapılıyor. En hassas olduğumuz yapılması gereken yatırımlardan biri olan Karacabey-Boğaz yolu çalışmalarını başlattık. Derdimiz Karacabey'e hizmettir. Bu çerçevede Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Başkanlarımız ve tüm teşkilâtımızla tam bir uyum ve koordinasyon içinde çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
   Bursa AK Parti Milletvekili Ahmet Kılıç da, “Hem Bursa'mızda, hem Karacabey'imizde hem de Türkiye'mizde son yıllarda güzel gelişmelere hep birlikte tanıklık ediyoruz. Türkiye'ye yakışan her şeyi gerçekleştirmek için AK Parti kadroları çalışıyor. Yeri geliyor kendi işinizi, ailenizi, dostunuzu ikinci plana bırakarak Türkiye'nin yarınları için elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Karacabey'de de çok güzel bir seçim süreci geçirdik. Bu seçimde dış mihraklardan tutun, farklı algı operasyonlarına yer verenlere sizler gösterdiğiniz samimi tablo ile cevap verdiniz. Allah hepinizden razı olsun. ” diye konuştu.
   Kenetlenerek hizmet çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerine dikkat çeken AK Parti Bursa İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan da, “Barış Pınarı Harekatı'mızdaki şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu terör örgütlerini başımıza saranlar bizim dediklerimizi ciddiye almamış olacaklar ki, gireceğimizi düşünmediler. Sınırlarımızın güvenliği ve Suriyeli misafirlerimizin oraya yerleştirilmesi için operasyondan bahsetmiştik. Amerika yıllardır olduğu gibi yine bizi oyalamaya kalkıştı. Bizde buna müsaade etmedik. 9 günde çok önemli ilerlemeler sağladık ve 765 teröristi etkisiz hale getirdik. Avrupa'nın, Amerika'nın yetiştirdiği teröristler daha fazla telef olmasın diye bizimle anlaşma yapmak ve Cumhurbaşkanımızın önünde ceket iliklemek zorunda kaldı. Ne istiyorsak o masada aldık. Artık masada kaybeden bir Türkiye değil, masada da, sahada da kazanan, oyunu kendi kuran Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir Türkiye var. Bugünlere hep beraber geldik. İlçe Başkanımıza, Belediye Başkanımıza, Karacabey Teşkilatımıza, mahalle yönetimlerimize ve destek veren herkese minnettarız.” şeklinde sözlerini noktaladı. 
   Programın bitiminde tüm teşkilat mensupları bir araya gelerek, Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman ordumuzun her neferine asker selamı gönderdiler.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Kenetlenerek,, yola, devam!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.