Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 15:40 Bu haber 838 kez okundu
 
Kurtuluşun 99.yılı kutlu olsun
Karacabey’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü 14 Eylül Salı günü (YARIN) çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
GÜNDEM Haberi
Kurtuluşun 99.yılı kutlu olsun

   14 Eylül Salı günü saat 10.30'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayacak tören, İstiklal Marşı'nın okunması, Belediye Başkanı Ali Özkan'ın konuşması ve Arnavut Demir Dede'nin hikayesinin anılması ile devam edecek.

   Programın devamında ise; Taşlık Şehitliğinde Kurtuluş Şehitlerinin mezarı başında dualarla anılacak. Kulakpınar Mahallesinde bulunan Kurtuluş Şehitlerimizden Demir Dede mezarı başında anılacak ve Canbalı Köprüsü altında Kurtuluş Şehitlerimizin anısına dereye karanfil bırakılacak.

   Belediye Başkanı Ali Özkan, bugün düzenlenecek 14 Eylül Kurtuluş Günü programına tüm ilçe halkını davet etti.

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

   Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmenin mümkün olmadığını anımsatan Başkan Özkan,  Karacabey’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıl dönümünü gururla kutladıklarını söyledi.

   Başkan Özkan; Karacabey halkının bundan tam 99 yıl önce, vatanımızın her karış toprağında olduğu gibi düşman işgaline karşı dimdik durarak vatanımızı savunduğunu, kimsenin esaretine boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti.

   Başkan Ali Özkan, ‘güzellikler şehri’ Karacabey’in Bursa ve ülkemiz açısından son derece stratejik bir öneme sahip olduğuna da vurgu yaptı.

Tarihimiz destanlarla dolu

   “Şanlı tarihimiz, aziz milletimizin bağımsız yaşama tutkusu sayesinde nice kahramanlık destanlarına sahne olmuştur” diyen Başkan Özkan, mesajını şöyle tamamladı: “Büyük fedakarlıklar göstererek, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan mücadele eden; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan tüm kahramanlarımız, milletimizin gönlünde ilelebet yaşayacaktır. Bu topraklarda doğup büyüyen, bu topraklarda ekmeğini kazanan herkes için Karacabey vazgeçilmezdir. Bizlere emanet edilen bu güzel kentin daha da ileri gidebilmesi için var gücümüzle çalışmaya ve şehrimize değer katmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cennet vatanımız uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor; tüm Karacabeyli hemşerilerimin kurtuluş gününü kutluyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kurtuluşun, 99.yılı, kutlu, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.