Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 13:10 Bu haber 2239 kez okundu
 
‘Ülke tarımı içler acısı durumda!’
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, ülke tarımının içler acısı durumda olduğunu belirterek, “Çiftçi kardeşlerimizin yeniden üretime devam etmesi için Vatan Partisi'nin üretim ekonomisi politikası hazırdır. Üretimden kaçış yok. Üreticilerin Milli Hükümeti kurulacak ve partimiz çiftçimizi ayağa kaldıracaktır.” dedi.
SİYASET Haberi
‘Ülke tarımı içler acısı durumda!’

   Vatan Partisi'nin tarımdaki üretim programını kamuoyuyla paylaşan İlçe Başkanı Rıfat Narhın, “İlk olarak İller Yasası kaldırılacak ve köyler yine eskisi gibi köy olacak. Tarımda hedefimiz köylüyü yeniden efendi yapmaktır. Her türlü bağımlılığa son vererek, ülkemizin beslenme, giyim, gübre, tohum ve damızlıkta yeniden kendine yeten ülke haline getirmek hedefindeyiz. Üreticilerin yaşam düzeyini yükselterek ihracata azami katkı sağlayacağız. Bu amaçla Avrupa Birliği, IMF, Dünya Ticaret Örgütü ve benzeri kuruluşların dayatmaları ret edilecektir. Tarım desteklenecek, çiftçiye ve besiciye mazot, gübre, tarım ilacı, tarım aleti, tohum ve damızlık gibi tarımsal üretim girdilerinin ucuz verilmesi sağlanacaktır.” diye konuştu.

   Vatan Partisi'nin ucuz mazot konusunda İran hükümetiyle anlaştığını vurgulayan Narhın, şöyle devam etti: “Üretim yapan her çiftçinin faizsiz ya da düşük faizli krediye ulaşması adına tarım kredilerine ayrılan kaynaklar yeterli kılınacaktır. Ziraat Bankası çiftçiye tarımsal kredi sağlayacak, tarımı ve tarıma dayalı sanayiyi geliştirilecektir. Ziraat Odaları ile anlayış içinde çalışıp, kooperatifler kurup, domates ekicilerini bir araya getirip, bu konuda yapılandırma içinde olacağız. Kooperatiflerin domates fabrikası kurması, yahut kiralanması için Vatan Partisi olarak elimizden geleni yapacağız. Topraksız çiftçiye de toprakları köylerden satılan araziler devlet tarafından alınıp, yeniden ekilir duruma getirilecektir. Ucuz kiralamayla toprak verilecektir. Devlet gerekeni yapacaktır. Üreticilerin Milli Hükümeti'nde ekim yapılmadan taban fiyatı verilecek, teşvikler artırılacaktır. Çiftçimizin yeniden üretecek, ekilmeyen alanlar kalmayacaktır.”
   Tarım ve hayvancılığı şaha kaldıracaklarının sözünü veren Vatan Partisi İlçe Başkanı Rıfat Narhın, “Çiftçimiz,  köylümüz toprağını terk edip şehirlere göçmüştür. Onları yeniden üretime kazandıracağız. Bankalara olan hacizlerini kaldıracağız. Borçlu olan üreticimizin özel bankalara olan borçlarını kamu bankalarına aktarıp rahatlamalarını sağlayacağız. Borçlu olanların borçları silinecek. Çiftçimizin ve hayvancımızın gerekirse bedava ilaç, gübre ihtiyacı karşılanarak üretim için girdiler düşürülecek ve üreticimiz rahatlayacaktır. Çiftçiler teşvik edilip ekim sağlanacaktır. Dışarıdan hayvan, tarım ürünü girmeyecektir. Yeniden tarımda kendi kendine yeten ülke olacağız. Vatan Partisi üreticilerin 'Milli Hükümeti'ni kurmak için hazırdır, üreticilerimiz de hazır olsun. Partimiz üreten Türkiye'yi kuracaktır. Biz hazırız, üreticileri partimize üye olmaya davet ediyoruz Ülkemizin yeniden birlikte ayağa kaldıralım.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Ülke, tarımı, içler, acısı, durumda!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.