Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 11:58 Bu haber 1607 kez okundu
 
ULUDAĞ’DA KAYIP 2 DAĞCI ARANIYOR
Uludağ’da zirvede 1 Aralık akşamı kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmalarında yaklaşık 40 saat geride kaldı.
YAŞAM Haberi
ULUDAĞ’DA KAYIP 2 DAĞCI ARANIYOR

Uludağ’da zirvede 1 Aralık akşamı kaybolan 2 dağcıyı arama çalışmalarında yaklaşık 40 saat geride kaldı. (saat 15.oo itibariyle) AKUT’un 41 kişilik operasyon ekibiyle yer aldığı arama çalışmaları; Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekât (JÖH), AFAD ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) destek ekiplerinin toplam 130 kişiden oluşan ortak operasyonuyla yürütülüyor.

   AKUT sabah erken saatlerde alanda kurduğu operasyon merkezinden koordinasyonu yürütürken Uludağ’ın kuzey yüzünde yapılan arama çalışmalarında da 4 farklı ekiple sahada yer alıyor.Bölgede kar kalınlığı 15 ila 50 cm arasında değişiyor. Hava sıcaklığı ise -5 -10 derecelere kadar düşüyor.

   İstanbul’dan Bursa’ya 1 Aralık Pazar sabahı gelen amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı’nın önüne araçlarını park ederek zirve tırmanışına çıktılar. Mert Alpaslan ve Efe Sarp isimli iki dağcıdan aynı gün saat 19.15 itibari ile irtibat kesildi. Dağcıların, sisin basmasıyla yönlerini kaybettikleri düşünülüyo

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ULUDAĞ’DA, KAYIP, 2, DAĞCI, ARANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.