YAZARLAR

Tüm Yazıları Nureddin ÇINAR

Dertleri Diyanet değil!...

09.01.2018 14:00

İslam dinine olan kinleri sebebiyle sinsi bir savaş içinde olan çoğunluğu güruh, Diyanet’e ait bir yazıyı kendilerince yorumlayarak yerli ve yabancı medyada İslam düşmanlığı yapıyor. New York Times ve BBC gibi medya organları bilhassa bozuk zihniyetli Türk kökenli muhabirleri aracılığıyla iftirayı dünyaya yayarak İslam’ı ve Müslümanları sapıklıkla suçluyorlar. 

      Herkes bilir ki bu ülkede kimse 9 yaşındaki kız çocuğunu evlendirmez. Çocuk gelin safsatası bu ülke insanına yapılmış adice bir hakarettir. Ola ki birkaç hadise varsa bunun sebebi İslam değil, çocuklarda gözü olan sapıkların hayvanlarda bile olmayan sapkın hisleridir. Hani derler ya “Dinime dahleden barimüselman olsa”. Türk insanının ahlaki yapısını gayet iyi bilmelerine rağmen bu yalanı ortaya atanların derdinin çocuk gelinlerden çok İslam olduğundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu zevatın ayrıca iffet kavramına karşı olması ve fuhşu sıradanlaştırması ve meşrulaştırması da diğer bir gerçektir. Tuhaf olan da söz konusu iftirayı namus ve ahlak fukarası bu kişilerin atmasıdır.

     Eğer mevzu çocukları cinsel bir obje olarak görmek ve onları bu amaçla taciz etmekse gelin lafa değil istatistiklere bakalım ve sözde namus bekçilerinin iffetini ölçelim. Insidermonkey.com sitesindeki bir araştırmaya göre dünyada çocuk tacizinin en çok olduğu ülke Avustralya. Bu ülkede yılda 50 bin çocuk tacizi rapor edilmiş. Avustralya geçtiğimiz günlerde eşcinsel evliliğe de onay verdi.

      İki numarada Amerika var. Her beş Amerikalı çocuktan biri okulda veya evde cinsel tacize maruz kalıyor. ABD’de yılda 20 bin çocuk tacizi olayı yaşanıyor. Dünyanın bir numaralı ülkesi son bir yıldır Hollywood’taki cinsel taciz skandalıyla da çalkalanıyor. Bayan oyuncular bir bir ortaya çıkıp cinsel taciz veya tecavüze maruz kaldıklarını itiraf ediyorlar. ABD tarihinin en meşhur tacizcisi ise şu anda Amerika’nın başında. 

      BBC’nin ülkesi İngiltere ise yıllık 16 bin tacizle dördüncü sırada. Rapora göre her 200 İngiliz’den biri pedofili hastası. 

     Dünyada en çok tecavüz vakalarının yaşandığı 10 ülke sırasıyla ABD, Güney Afrika, İsveç, Hindistan, İngiltere, Almanya, Fransa, Kanada,Sri Lanka ve Etiyopya’dır. Dikkat ederseniz içlerinde hiç Müslüman ülke yok. 10 ülkeden 7’si dünyanın en gelişmiş ve en medeni ülkesi. 3 tanesi dünyanın kendisinden büyük olduğunu iddia ettiğimiz BMGK üyesi 5 ülke içinde. İsveç dünyanın en medeni ülkesi olarak bilinir. Almanlarsa hallerine bırakılsa sadece Avrupa’nın değil dünyanın en büyüğü olacak potansiyele sahip. Demek ki zenginlik, gelişmişlik, modernlik, ya da genel bir ifade ile materyalist kalkınma ahlaklı olmak için yeterli olmuyor.

     Hatta utanma duygusunu da alıp iffeti emreden bir dinle o dinin mensuplarına laf atıyorlar. Ancak mesela Yahudilikte kızların 12, erkeklerinse 13 yaşında buluğ çağına geldikleri inancına bir tek laf etmezler. Etmeye de hakları yok ama mevzu İslam olunca içlerindeki nefreti dışa vurmaktan çekinmiyorlar. Demek ki mevzu biraz da; ahiret değil, dünya korkusuymuş. Güçlü olana (din bağlamında Yahudiler ve Hristiyanlar) yanaşma ve ondan korkma, diğer yandan mazlum gördükleri İslam dinine saldırarak habis hislerini tatmin etme ve diğer saldırganlara yaranma gibi tavırlar içindeler. 

       Üflemekle güneşi söndüreceğini zanneden bu gafillere yine de dua edip Allah ıslah etsin diyoruz. İnşallah zararı İslam’a değil de kendilerine verdiklerini anlamaları için hesap gününü beklemek zorunda kalmazlar. 

Diğer Yazarlar

Said Nursi ER

Yerel Seçim çalışmalarında yapılan hatalar

Nureddin ÇINAR

Ekonomik krize karşı bireysel önlemler

Ahmet KUDU

Aç elleri mevlaya

Enes ZİYA

Yanlış din anlayışına dur diyelim

Burak Can ÇELİK

Suriye savaşında son durum

Yasin KESKİN

Karacabey'den seçim notları

Barış ERDİNÇ

Patagonya trafiği Karacabey

Bilal TAŞ

Sözde Millet İttifakı!

Zübeyir DEMİRKAYA

Seni Çok Sevdim Ya Rasülallah!

Erhan DOĞAN

İsrail neden bu kadar rahat?

Fatma Nur ÇALIŞIR

Neden Anaokulu Diyetisyenliği?

Serkan ÖKÇE

Üç evlat