HAFIZAYI GÜÇLENDİREN 6 ÖNEMLİ BESİNUnutkanlık, zihin yorgunluğu, odaklanmada güçlük yaşamak ve dikkat eksikliği günümüzde genç yaşlı fark etmeksizin 7'den 70'e tüm yaş gruplarında çağın problemi haline geldi.
Teknoloji bağımlılığı çocukları obez yapıyor!Özellikle çocukluk çağında yaygın olarak görülmeye başlanan obeziteye karşı etkin mücadele ve bilinçlendirme kapsamında çocuk kanallarında artık cips ve gazlı içecek reklamları yayınlanmıyor.
Migren Hastaları Bu Besinlere Dikkat !INCA Klinik Ünlü Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz konu ile ilgili bilgiler verdi..
SAĞLIKLI BİR RAMAZANI İÇİN 12 ÖNEMLİ KURAL!Uzun saatler aç kaldıktan sonra iftar yemeğinde mideye aniden ve hızlı bir şekilde yükleniyoruz… Yeterli miktarda sıvı tüketmiyoruz…
Ramazan sigarayı bırakmak için fırsatProf. Dr. Dilek Toprak, Ramazan ayının sigara bağımlılığından kurtulmak için büyük bir fırsat olduğunu belirtti ve sigarayı bırakmak isteyenleri bu fırsatı değerlendirmeye davet etti.
YÜKSEK TANSİYONA KARŞI 5 ÖNEMLİ UYARI!Hipertansiyon yani yüksek kan basıncı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, hayati riske yol açan, en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.
RAMAZAN YALNIZLIK HASTALIĞINA İYİ GELİYORYalnızlık, modern çağın salgın hastalığına dönüştü. Bu durum insanların ruh sağlığına ve bağışıklık sistemine zarar veriyor, depresyona sürüklüyor.
Kimler, ne kadar su tüketmeli? “Hafif dereceli susuzluk durumlarında bile kişide halsizlik, yorgunluk belirtileri ortaya çıkar. Susuzluk derecesi arttıkça diğer vücut fonksiyonlarında da bozukluklar gelişir”
Sünnet güvenli ve sağlıklı bir ortamda yapılmalı “Basit bir cerrahi işlem olan sünnet, dikkat edilmediği zaman çocuğun tüm yaşamını etkileyebilecek önemli sorunlara yol açabilir. Bu nedenle konu dikkate alınmalı.”
1 MİLYON KİŞİ KALP YETMEZLİĞİ İLE YAŞIYOR!Kalp hastalığı, günümüzün en yaygın sorunlarından biri. Hayat kayıplarına yol açan nedenlerin de başında geliyor.