KENDİSİ KÜÇÜK ETKİSİ BÜYÜK MEYVE KİRAZIN 6 YARARIRengi, hoş kokusu ve tadı ile yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden olan kirazın sapından çekirdeğine kadar sağlık açısından birçok faydası bulunuyor.
YAZ AYLARINDA EN SIK GÖRÜLEN 5 ENFEKSİYON HASTALIK​​​​​​​Sıcak havalar, enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığında artışına neden oluyor. Yaz aylarında ortaya çıkan bu enfeksiyon hastalıkları, kendisini ateş yüksekliği, baş ağrısı, gözlerde kızarıklık, boğaz ağrısı, öksürük, bulantı-, kusma, karın ağrısı, ishal, vücutta oluşan döküntüler gibi belirtiler ile gösteriyor.
Ortopedik hastalıklarda kök hücre tedavisiErken dönemde kıkırdak hasarlanması başlamış, ağrılı ekleme sahip ancak cerrahi için erken olan veya ameliyat olmayı istemeyen hastalarda, kıkırdak hasarının ilerlemesini azaltmak amacıyla kullanılan bir yöntem olan Ortopedik Hastalıklarda Kök Hücre Tedavisi hakkında Meditercan Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Op. Dr. Fatih Volkan Tercan bilgi verdi.
SICAK HAVALARDA TANSİYONU DAHA SIKI TAKİP EDİNYaz ayları, özellikle tansiyon ilacı kullananlar ile kalp yetmezliği olan hastalar açısından büyük risk taşıyor.
Merkel'in gizemli hastalığına ön tanı Alman Başbakanı Angela Merkel'in katıldığı resmi törenler sırasında titremesiyle gündeme gelen gizemli hastalığın “ortostatik tremora” olabileceği belirtildi.
EN YAYGIN BEYİN HASTALIĞI: MİGRENBaş ağrısı denince genellikle akla ilk gelen, beyin tümörleri oluyor. Oysa, migren baş ağrısının en sık nedenlerinden biri ve beyin hastalıkları arasında en yaygın olanı…
ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!Halk arasında şekersiz şeker hastalığı olarak bilinen “diabetes insipidus” tıpkı diyabet hastalığı gibi çok su içme ve çok idrara çıkma şeklinde belirti veriyor.
Çocuğunuz Dişlerini Gıcırdatıyorsa Dikkat!İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Pedodonti Bölümü'nden Uzm. Dt. Hilal Sillelioğlu, çocuklarda diş gıcırdatmalarının nedenlerini ve yapılması gerekenleri anlattı.
Yaz tatili sünnet için iyi bir fırsatTürkiye'de dini gerekçeler, dünyada ise sağlık ön planda tutularak yapılan sünnet, erkeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor. Sünnet için en doğru zaman ise doğduktan sonraki ilk iki yıl olarak gösteriliyor.
KABIZLIKTAN KURTULMANIN 10 YOLUZaman zaman herkesi sorunu olan kabızlık knonikleştiğinde kişinin yaşam kalitesini de düşürmeye başlar.