Diğer Yazarlar

Yasin KESKİN

Karacabey'de hayatı çekilmez hale getiren kural tanımazlık

Enes ZİYA

Camiler hayat merkezleriydi

Ahmet KUDU

Hiç kapanmaz gözlerim

Nureddin ÇINAR

Türkiye'ye karşı birleşenler

Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU

KÜLFETSİZ NİMET OLMAZ

Didem SARIBAŞ

Bayramda Tatlı Yiyebilir miyiz?

Ziya ERBİR

Nefisle mücadele

Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

Erhan DOĞAN

BABA OLAN DEVLETTEN HİZMETKÂR DEVLETE

Nuri DEMİR

Örnek müslüman

Burak Can ÇELİK

MİKRO SİYASET

Serkan ÖKÇE

Uygarlık ve Kentleşme

YAZARLAR

Tüm Yazıları Said Nursi ER

Karacabey gençlik çalıştayı başlıyor

06.11.2018 11:50

19 Şubat’ta Karacabey’de yaşayan gençlerin sorunlarını iletmek üzere Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirmiştik. 
   Çok farklı konuların konuşulduğu ziyarette bizim odak noktamız gençlerdi. Başta işsizlik ve diğer ciddi sorunlar olmak üzere gençlerin geleceğe umutla bakması adına neler yapılabileceğini konuştuk. 
   Toplantı sonunda başta istihdam olmak üzere gençlerin tüm sorunlarının konuşulacağı bir gençlik çalıştayı yapılması için KTSO Başkanı Naci Güncü  ile istişarelerde bulunmuştuk. Naci Bey çalıştay fikrine çok sıcak bakarak konuyla ilgili çalışma yapılacağına dair söz vermişti.
   Daha önce yapılması planlanan çalıştay geçtiğimiz Nisan’da yapılan oda seçimlerinden dolayı ertelenmişti. 
   Çalıştay için çalışmalara başlayan KTSO çalıştayın içeriğinin ve taslağının oluşturulması için Karacabey Meslek Yüksekokulu yöneticilerine yetki verdi. 
   Önümüzdeki aylarda yapılması planlanan çalıştayda gençler de aktif olarak yer alacak. Yaklaşık 10 konu başlığı altında yapılacak olan çalıştayda akademisyenler, iş dünyasından isimler, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri de yer alacak. 
   Çalıştay teklifi biz gençler tarafından yapıldı ve bu teklifi yaparken amacımız gençlerin sorunlarının detaylı olarak konuşulması ve çözüm üretilmesiydi. 
   Çalıştaydan hemen sonra gençleri işverenlerle bir araya getirecek olan ‘Karacabey İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ projesi var. Çalıştay sonucunda ortaya çıkacak rapor gençlerle alakalı önemli veriler sunacak. Bu da yeni projeler için yol haritası oluşturacak.
   Karacabey’de yaşayan gençlerin geleceğe daha umutla bakması adına bu tür projelerin sayısının artırılması ve ciddiye alınması önemli.