Diğer Yazarlar

Didem SARIBAŞ

Gastrit, Ülser, Reflü gibi mide rahatsızlığı olanlar dikkat!

Said Nursi ER

Karacabey gençlik çalıştayı başlıyor

Ahmet KUDU

AŞKIN MEYVESİ YENMİŞ

Nureddin ÇINAR

Tırmanan Suriyeli nefreti

Enes ZİYA

Emin insan olmak

Serkan ÖKÇE

CEHENNEME DAİR

Burak Can ÇELİK

Ne oldu Kaşıkçı cinayetine?

Yasin KESKİN

Karacabey ve yerel seçim

Bilal TAŞ

Sözde Millet İttifakı!

Erhan DOĞAN

İsrail neden bu kadar rahat?

Fatma Nur ÇALIŞIR

Bilinen en büyük mucize anne sütü

Nuri DEMİR

Filistin'e dua

YAZARLAR

Tüm Yazıları Said Nursi ER

Karacabey gençlik çalıştayı başlıyor

06.11.2018 11:50

19 Şubat’ta Karacabey’de yaşayan gençlerin sorunlarını iletmek üzere Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirmiştik. 
   Çok farklı konuların konuşulduğu ziyarette bizim odak noktamız gençlerdi. Başta işsizlik ve diğer ciddi sorunlar olmak üzere gençlerin geleceğe umutla bakması adına neler yapılabileceğini konuştuk. 
   Toplantı sonunda başta istihdam olmak üzere gençlerin tüm sorunlarının konuşulacağı bir gençlik çalıştayı yapılması için KTSO Başkanı Naci Güncü  ile istişarelerde bulunmuştuk. Naci Bey çalıştay fikrine çok sıcak bakarak konuyla ilgili çalışma yapılacağına dair söz vermişti.
   Daha önce yapılması planlanan çalıştay geçtiğimiz Nisan’da yapılan oda seçimlerinden dolayı ertelenmişti. 
   Çalıştay için çalışmalara başlayan KTSO çalıştayın içeriğinin ve taslağının oluşturulması için Karacabey Meslek Yüksekokulu yöneticilerine yetki verdi. 
   Önümüzdeki aylarda yapılması planlanan çalıştayda gençler de aktif olarak yer alacak. Yaklaşık 10 konu başlığı altında yapılacak olan çalıştayda akademisyenler, iş dünyasından isimler, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri de yer alacak. 
   Çalıştay teklifi biz gençler tarafından yapıldı ve bu teklifi yaparken amacımız gençlerin sorunlarının detaylı olarak konuşulması ve çözüm üretilmesiydi. 
   Çalıştaydan hemen sonra gençleri işverenlerle bir araya getirecek olan ‘Karacabey İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ projesi var. Çalıştay sonucunda ortaya çıkacak rapor gençlerle alakalı önemli veriler sunacak. Bu da yeni projeler için yol haritası oluşturacak.
   Karacabey’de yaşayan gençlerin geleceğe daha umutla bakması adına bu tür projelerin sayısının artırılması ve ciddiye alınması önemli.