Son Haberler

Hasan Şermet ile yolları ayrıldı

Genç sinemacılara tam not

Büyükşehir'le 7/24 ders imkanı

TİGEM'in tayları görücüye çıkıyor

Bursa'da A Capella rüzgarı

Öğrencilerin karne sevinci

TELEVİZYON MU DAHA FAZLASI MI?

Günümüzde ihtiyaçlarımıza ve beklentilerimize göre birbirinden farklı modellerde televizyon seçmek ise çok kolay.

Günün sonunda tüm yorgunluk ve stresini rahat bir televizyon koltuğunda yayılarak atanlardan, sıkı bir film izlemeden kendine gelemeyenlerdenseniz, iyi bir televizyonun ne anlama geldiğini çok iyi bilirsiniz. Parlaklığı, çözünürlüğü, ses kalitesi ve kullanılan daha pek çok yenilikçi teknolojiyle televizyonlar hayat kalitemizin de bir parçası olmuş durumundalar. Günümüzde ihtiyaçlarımıza ve beklentilerimize göre birbirinden farklı modellerde televizyon seçmek ise çok kolay. Bu alanda lider marka LG’nin son teknolojileri kullanarak tasarladığı, her ihtiyaca ve bütçeye karşılık gelen birbirinden farklı modelleri, televizyon seçerken oluşturduğu alternatifler açısından büyük kolaylık sağlıyor. LG televizyon modellerinin tamamını hesaplı fiyatlarla tek tıkla MediaMarkt’in internet sitesinden de ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz.

 

“OLED” DEVRİ HARİKALAR YARATIYOR

Hangimiz içimizi açan şeyleri izlerken bizi ekrandan içeri daldıracak o sihirli gücün olmasını istemedik ki? LG televizyonlar, her bir modelinin sahip olduğu olağanüstü görüntü ve ses kalitesiyle sanki tam da bunu yapmaya çalışıyor. Özellikle LED teknolojisi üzerine eklenen OLED teknolojisi LG televizyon modellerinin en yenilikçi özellikleri arasında yer alıyor. OLED ne mi? Yüksek çözünürlük teknolojisinin bir ileri seviyesi olan OLED ekranlar sayesinde televizyonlarda görüntü yarı iletken bir filmden geçen elektrik akımının ışımasıyla oluşuyor. Daha basit bir dille bu teknoloji renk dizilişini ve ışığın kaynağını eş zamanlı kontrol ediyor ve her bir ayrı pikselde, uygun bir ton ve parlaklıkta ışık aktarmış oluyor. Bu sayede de görüntü çok daha gerçek ve parlak yansımış oluyor. Yani biz ekran başında yorgunluğumuzu atarken bu sefer bizim için tek tek çalışan, pikseller oluyor. Bu özellik LG OLED ekranların diğer ekranlara göre daha az enerji tüketmesine de izin veriyor.

 

GERÇEKLİKTEN KOPAMAYANLAR İÇİN ULTRA HD SMART LED TV MODELLER

Dünya teknoloji devleri arasındaki lider markalardan LG, onlarca farklı televizyon modeline sahip. Bunlardan Ultra HD Smart LED TV modeli, görüntü ve seste kalite arayanların beğenisini açık ara farkla üzerine toplamış durumda. Ultra HD modeller, keskin ve güçlü ses kalitesi izleme odalarını adeta sinema salonlarına dönüştürecek nitelikte. Ultra sound efektini üreten sanal çoklu kanallar sayesinde ses öyle yakından geliyor ki televizyon izlerken net duyamamaktan kaynaklı oluşan, sesi biraz yükseltme ihtiyacı da tamamen ortadan kayboluyor. Dört çekirdekli işlemcileri sayesinde çözünürlüğü, normal bir Full HD TV’den 4 kat daha yüksek olan 4K Ultra HD ekranlar, seyre koyulduğunuz her hareketi en ince ayrıntısına kadar gözünüzle buluşturuyor ve sizi doğrudan olarak izlediğiniz şeyin tam da içinde hissettiriyor. Üstelik ekranı hangi açıdan izlerseniz izleyin, görüntünün kalitesinde hiçbir değişme olmuyor.

 

Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelen Aktif HDR teknolojisiyle ekranda gördüğünüz renkleri çok daha canlı, kontrast seviyesini çok daha yüksek, doğrudan olarak da görüntülerdeki detayları adeta avucunuzun içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Beyazları daha beyaz siyahları çok daha siyah görüyorsunuz. Karanlık sahnelerde çok daha fazla detayın yansıtılabilmesine ne dersiniz?

 

NANO CELL SMART 4K ULTRA HD İLE UÇMAYA HAZIR OLUN

İzlerken uçmak istediğimiz çok olmuştur. LG’nin Nano Cell teknolojisiyle tasarlanmış Ultra HD modelleri bize oturduğumuz yerden uçma deneyimini yaşatacak modellerden. Her bir rengin nanoparçacıklar tarafından optimize edilmesini sağlayan ve izlenilen görüntüyü adeta gerçekten farksız kılan model, çözünürlüğü dört kat yukarı taşıyan dört işlemci çekirdekleri ve geniş açıdan izleme özellikleriyle televizyon anlayışını değiştiriyor. Ultra Parlaklık özelliği sayesinde izlenilen her şey çok daha canlı, çok daha parlak olarak karşımıza çıkıyor ve bize rengarenk bir dünyanın kapılarını aralıyor. DTS Virtual teknolojisi ise TV’nin dahili hoparlörlerini muazzam bir ses sistemine dönüştürüyor ve çok boyutlu bir ses deneyimi sağlıyor. Televizyondan çok daha fazlasını arayanlar, görüntüye gerçeklik hissetmeden bağlı kalamayanlar için LG modeller bir televizyon cenneti.

 

Sağlık

Spor yaparken ter kokusu kabusunuz olmasın!

Sağlık

Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Sağlık

ŞİFA DEPOSU YAZ MEYVELERİ

Sağlık

Çilek, fasulye ve az yağlı yoğurt meme kanseri riskini azaltıyor