MİLLİ MÜCADELE ŞEHİTLERİ TARİHİ POSTANEDE ANILDICumhurbaşkanlığınca Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. Yılı kutlamaları için yayımlanan genelgede kutlama etkinliklerinin, yıl boyunca İstanbul-Samsun-Amasya-Erzurum-Sivas-Ankara güzergâhı başta olmak üzere tüm Türkiye'de gerçekleştirileceği bildirilmesi üzerine PTT AŞ, Milli Mücadele'nin 100. Yılı etkinliklerini İstanbul'da başlattı.
DÜNYANIN EN KİRLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDUDünyanın en kirli şehirleri belli olurken, sadece Hindistan'dan 7 şehrin ilk 10'da yer aldığı saptandı. Listenin başına yerleşen şehir ise Gurugram (Hindistan) olarak kayıtlara geçti.
Turgay Erdem yabancı öğrencilerle buluştuNilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Şahinkaya 2. Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali'ne katılmak için 7 farklı ülkeden Bursa'ya gelen gençleri makamında ağırladı. 
AK Gençlik'ten 'İftara 5 Kala' etkinliğiAK Parti Bursa Yıldırım Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Ramazan ayı dolayısıyla "İftara 5 Kala" etkinliği yapıldı.
Okulda oyun bir başkaEngelliler Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
ÖĞRENCİLERE İFTAR ÇADIRIHazır yemek sektörünün Bursa'daki öncü firmalarından Yankı Yemek, Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu Görükle'de açtığı iftar çadırında her akşam 500 kişiye iftar yemeği veriyor.
PAŞADER İŞ İNSANLARINI BULUŞTURDU.Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yeni dernek lokalinde Mustafakemalpaşalı iş insanlarını ağırladı. Kaynak: PAŞADER iş insanlarını buluşturdu.
LÖSEV İYİLİKLER TIRI BURSA'DAAnadolu'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyacı olan lösemili ve kanserli ailelere yardımlarını ulaştıran LÖSEV İyilik Tırı, Bursa'da ailelere iyilik ve umut dağıttı.
Gönüller birlik iftarında buluştuMustafakemalpaşa Belediyesi, geleneksel iftar programlarının ilkinde şehit ve gazi aileleri ile yetim ve engellileri gönül sofrasında buluşturdu.
BÜLBÜL SESLER YARIŞTIOrtaokul ve Liseler Arasında Yüzünden Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ve Etkiliği İznik Belediyesi  Şehit Piyade Komando Çavuş Fehmi Barçın Gençlik ve Kültür Merkezi Toplantı  Salonu'nda yapıldı.