'Devletin hemen ‘seni hapse atıyoruz' demesi doğru değil'Mustafakemalpaşa, Taşpınar köylüleri büyük bir mağduriyet içerisinde. 200 yıllık köyde yaşayan vatandaşlar, dedelerinden kalan ve 2B kapsamına alınmayan tarlaları işledikleri için cezaevine girme tehdidiyle karşı karşıya.
BAŞKAN USTA DONJİ VAKUF BELEDİYE BAŞKANI HUSA SUSIÇ'İ AĞIRLADI32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında İnegöl'e gelen Donji Vakuf Belediye Başkanı Huso Susic ve heyet İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta'yı makamında ziyaret etti.
MEDYA SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ERZURUM'DAN ÇAĞRITürkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Türkiye'nin parçalanmasına ve işgaline karşı direnmenin ilk aşamalarından birisi olan Erzurum Kongresi'nin 100. Yıldönümü olan 23 Temmuz Salı günü, Genel Başkan Nuri Kolaylı başkanlığında Erzurum'da toplandı.
Kocayayla, 50 Bin kişiye ev sahipliği yaptı4. Türk Dünyası Ata Sporları ve 53. Keles kocayayla şenliklerinde 50 Bin kişi bir arada buluştu.
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesiİstanbul'un nüfusu bile 15 milyonken dünya üzerinde nüfusu 100 bine yaklaşmayan birçok ülke mevcut. Pek bilinmeyen bu ülkeleri biletall blog sizler için araştırdı ve bir araya getirdi. Hadi Başlayalım!
CHP'li Kayışoğlu, köylerin sorunlarına dikkat çektiCHP Bursa Milletvekili, TBMM Divan Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa'nın Orhaneli İlçesinin eski köyü Yenidanişment'te yaşanan sorunlara dikkat çekti.
Zirvede bilimsel şölenBüyükşehir Belediyesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin uluslararası en önemli etkinliklerinden ASTROFEST2019 alanında uzman ünlü bilim insanları ile gökyüzü tutkunlarını bu yıl da Uludağ'ın zirvesinde buluşturdu.
YAZ OKULU ÇOCUKLARIN BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORDoğa Koleji Spor Koordinatörü Tunç Dağal, öğrencilerin; okulların kapalı olduğu yaz dönemini iyi değerlendirmeleri için yaz okulunu öneriyor. Yaz okullarında öğrenciler arkadaşlarıyla vakit geçirirken; zihinsel ve fiziksel gelişimlerine de katkı sağlıyorlar.
Doğru tercih için Büyükşehir yanınızdaBüyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarının geleceğini doğru tercihlerle şekillendirebilmeleri amacıyla kentin farklı noktalarında uzman rehberlerin nezaretinde Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları oluşturuyor.
ALIÇ YAYLASI KARAKUCAK GÜREŞLERİNDE ERLERİNİ MEYDANA BEKLİYORİznik Elmalı Mahallesi Alıç Yaylası Karakucak Güreşleri 28 Temmuz 2019 Pazar günü saat:11.00' da başlayacak. En son 1999 yılında gerçekleşen güreşlere geçtiğimiz yıl yeniden başlandı. Alıç Yaylası Kara Kucak Güreşleri İznik Kaymakamlığı, İznik Belediye Başkanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu ortaklığında Elmalı Köyünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.